top of page

TVORSI

ŽIVOT 

3 - dňové

dobrodružstvo

vedomej tvorivosti

5. - 8. máj 2022

Kreativita nie je schopnosť malovať, ale meniť realitu podľa vlastných predstáv. Odhaľ základný princíp tvorivosti, ktorý už pred stáročiami využívali starí mystici, umelci a alchymisti na realizovanie nemožného.

Každé významné umelecké dielo, prevratný objav, či originálny nápad… Každý krok, ktorý nás v histórii posunul ďalej sme nespravili náhodou, ale práve vďaka elementárnemu princípu tvorivosti, ktorý nám je všetkým vrodení rovnako, ako schopnosť dýchať. Väčšina z nás však schopnosť tvoriť stratí do 10-teho roku života, pretože sme miesto plnenia svojich predstáv, už po stáročia vychovávaní k plneniu predstáv druhých.

Práve pre svoju obrovskú moc, meniť predstavy na realitu, bol tento princíp ako tajomstvo posúvaný z generácie na generáciu len v úzkych kruhoch vyvolených. A tých pár z nás, ktorí si v každej generácii uchovali toto kúzlo aj v dospelosti, nás posúvali ďalej všetkých, či už to boli geniálni umelci, vedci, alebo objavitelia. Práve tento elementárny princíp tvorivosti, toto najväčšie kúzlo aké ľudstvo pozná, ktoré nám umožňuje meniť nemožné na možné, si budeme osvojovať na našej výprave do sveta neobmedzených možností. 

Narodil si sa s krídlami.

Prečo sa teda plazíš životom?”

Jalāl ad-Dīn Mohammad Rūmī

perzský básnik, teológ a mystik

1207 - 1273

Skúste si predstaviť, že ste zabudli spontánne dýchať. Aby ste prežili, musíte si vždy spomenúť, že sa máte nadýchnuť a potom aj vydýchnuť. Popritom robíte samozrejme aj plno iných vecí: pracujete, športujete, bavíte sa, jete, spíte... kvôli čomu sa vám často stáva, že dýchať zabudnete a každú chvíľu omdlievate, lebo vám vždy až v poslednej chvíli dôjde, že sa potrebujete znova nadýchnuť. Viete si to utrpenie vôbec predstaviť?

A presne takto sme dopadli s tvorivosťou. Spomenieme si na ňu až keď sa “dusíme” v problémoch, do ktorých sa dostávame práve preto, že sme ju zabudli používať prirodzene - plynule a priebežne. A vtedy, keď ju už skutočne súrne potrebujeme, ju použijeme asi tak ťarbavo, ako šoférujeme keď vytiahneme auto len na sviatok.

Tak ako nečakáme s nádychom až do momentu keď omdlievame, ani kreativita tu nie je na to, aby sme ju použili až v stave núdze. Ako kyslík, je nám k dispozícii nepretržite, práve preto, aby sme sa netrápili, ale tešili zo života. Rovnako, ako každým nádychom obohacujeme svoje bunky novou energiou, obohacuje kreativita náš život okamžite, ako jej v tom sami prestaneme brániť a bude v tom pokračovať, kým jej to umožníme. Život bez tvorivosti je trápenie, s ňou nás žiť baví.

Kreativita je tou najžiadanejšou schopnosťou na všetkých úrovniach, bez ohľadu na profesiu.”

LinkedIn

The Top Skills Companies Need Most

kridla.png

Výprava až k samotnému prameňu tvorivosti, vhodná 

 pre každého  kto túži:

  • prebudiť svoju tvorivosť 

  • naučiť sa ju vedome používať a rozvíjať

  • predísť, či dostať sa z vyhorenia

  • naučiť sa odhalovať a využívať príležitosti

  • meniť svoje sny na realitu, problémy na riešenia, trápenie na radosť

  • dosiahnuť viac s menším úsilím

  • získať nezávislosť na vonkajších okolnostiach, dôveru v seba a svoje schopnosti

  • nájsť zmysel a radosť v tom, čo robíme

  • zmeniť život, podľa svojich predstáv

TVORSI

ŽIVOT

5. - 8. máj 2022

SHAMBHALA

Mind & Outdoor Centrum 

810 €

Cena

na osobu

Treba talent? 

Všetko potrebné máme všetci v sebe.

 

Skutočne pre každého? 

Nevhodné pre každého, kto nechce
žiť podľa svojich predstáv. 

Ako je to náročné?  

Táto výprava je len tak náročná, aký odpor jej sami kladieme. Tou jedinou prekážkou na tejto ceste sme si totiž sami.

Miesto: Nové SHAMBHALA Mind & Outdoor Centrum sa nachádza v malebnom prostredí Národného parku Slovenský kras, neďaleko obce Lúčka. 48.631088, 20.722786 

Čas: 05. - 08. máj 2022. 

Začíname vo štvrtok 05. mája o 17:00.

Končíme v nedeľu 08. mája o 10:00. 

Vaše dobrodružstvo tým však len začína.

Cena na osobu: zahŕňa lektorné 500 Eur + 175 Eur za ubytovanie a plnú penziu od štvrtkovej večere po nedelné raňajky + DPH. Ubytovanie je v trojpostelových chatkách so spoločným sociálnym zázemím v krásnom novom pavilóne. 

Doprava: individuálna

Viac info: info@tvorsi.com

mozajka TVORSI 2less.jpg

Ako na to? Nečakajte žiadne powerpointy, videá, poučky, ani manuál. Bicyklovať sa tiež neučíme tak, že o tom počúvame, čítame, či pozeráme, ako to robia druhí. S kreativitou je to rovnaké. Preto vás na výpravu do sveta nekonečných možností rovno pozývam. Zájdeme až k samotnému prameňu tvorivosti, aby sme odhalili jej základný princíp, ktorý umožnuje vzniknúť všetkému, čo bolo a bude kedy vytvorené. Vďaka tomu pochopíte, ako dokonalo jednoducho kreativita funguje, čo vám umožní ju v sebe prebudiť, rozvíjať a nechať si ňou denne obohacovať život. Zistíte totiž, ako svojou tvorivosťou meniť akékoľvek problémy na riešenia a dokonca aj to, ako problémom s ľahkosťou predchádzať. Presvedčíte sa, že schopnosť meniť nemožné na skutočné nemajú len vyvolení, ale každý z nás. To vám umožní meniť svoj život podľa svojich predstáv, čo sa prejaví na vašej pohode, vzťahoch, práci aj zdraví.

mozajka TVORSI more.jpg

Bude ma tešiť byť vašim sprievodcom na tej najúžasnejšej výprave v histórii ľudstva, ktorá nám umožňuje zažiť aj to, čo ešte pred chvíľou neexistovalo. ​Aj keď sme každý iný, každý z nás je tvor, lebo zmyslom nášho života je tvoriť. Keď netvoríme stagnujeme a trápime sa. Keď tvoríme, zdokonalujeme sa a rastieme. Vtedy dávame svojmu životu zmysel. Vtedy nás život napĺňa, vtedy sme šťastní. 

RastoMichalik photo tvor.jpg

Rasťo Michalik

Tvorca a sprievodca kreatívnymi výpravami TVORSI

Víťaz 180-tich cien z najprestížnejších svetových festivalov kreativity a efektivity od New Yorku po Tokyo.

Marta

Účastníčka výpravy TVORSI

September 2021

Marta SLSP mini COLOR.jpg

"Nemala som vopred žiadne očakávania, v zásade najmä preto, že som na to nemala poriadne ani čas myslieť, takže som iba večer zbalila kufor a proste prišla :) 

Každopádne, aj keby som sa dopredu zamýšľala, čo ma asi čaká, nikdy by mi nenapadlo, že to bude až takéto dobrodružstvo, a že sa dostanem až do takej hraničnej situácie, ako je plač (som zaň vďačná). Pravdou je, že celá atmosféra, kúzlo miesta a aktivity, ktoré sme robili, mi ukázali, že mám vo svojej skrini ešte stále zopár kostlivcov, hoci som bola presvedčená, že sú už dávno preč. Zaskočilo ma to a nebolo to úplne príjemné. Ale som rada, že to prišlo teraz, keď už viem čo s tým urobiť - pretože na každý problém existuje ideálne riešenie :) 

 

Zrovna včera som niekomu hovorila, ako mi už tento kurz pomohol zmeniť pár vecí v živote a aktuálne sa chystá ďalšia veľká zmena, čistý skok z komfortnej zóny! Takže ide sa ďalej, pretože viem, že mi to pomáha byť šťastnou.

 

Rasti, želám Ti ešte veľa veľa energie pomáhať ľuďom na ich ceste, či už ku kreativite, alebo k čomukoľvek budú potrebovať. 

 

Veľká vďaka za “kreatívnu cestu k sebe samej”.

MARTA CESNAKOVÁ

hovorkyňa banky

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Peter

Účastník výpravy TVORSI

September 2021

holdo foto1.jpg

“TVORSI s Rasťom je ako keby ste ako futbalový fanúšik išli na futbalový kemp k Messimu – určite by to bol veľký zážitok, pretože by ste strávili čas s tým najpovolanejším. S Rasťom znovuobjavíte v sebe kreativitu nespútaného a nepoškvrneného dieťaťa. Začnete sa pozerať na seba aj na život okolo seba cez nové okuliare a bude len na vás, kedy sa rozhodnete ich nosiť, či doma s vašou rodinou, vonku s kamarátmi alebo v pri vašej práci. Myslím si však, že si ich obľúbite tak, že v nich budete chcieť aj spávať.”

PETER HOLÍK

Head of Marketing Communications

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Dagmar

Účastníčka výpravy TVORSI

September 2021

Dagmar.jpg

"Keby bola kreativita nákazlivá, tak by som chcela byť servítkou, do ktorej si kýchne práve Rasťo Michalik. Srandujem! Je jasné, že talentovaným kreatívcom sa nikto za víkend nestane, ale práve kreatívna výprava TVORSI s Rasťom, mi ukázala, že to, či budem follower alebo sa stanem creator závisí iba na mne. Otvoriť sa kreativite, ktorá je v každom z nás a zanechať po sebe unikátny odtlačok, znamená nastúpiť na nevychodenú cestičku, na ktorej nikdy neviete či kráčate správne. Dejú sa na nej zázraky a znamenia, ktoré v pravý čas ukážu smer a dodajú pocit, že predsa len každý váš krok niekam smeruje.

 

Pre mňa bolo takým zázrakom TVORSI. Som zaň nekonečne vďačná a považujem to za jedno zo svojich najlepších rozhodnutí. Vrelo odporúčam zažiť každému pocestnému, ktorého znudili vychodené cestičky a unavuje status: follower."

DAGMAR BRUCKOVÁ

Project & Marketing Manager

PRESSBURG ACADEMY

Zuzka

Účastníčka výpravy TVORSI

September 2021

Zuzka Mozová mini.jpg

"Priznávam, ze sa vraciam k tým pár spoločným dňom. Napriek tomu, že som prešla rôznymi alternatívnymi mecheche, TVORSI je výborne vyskladané a Rasťo tomu dáva jednoznačne niečo krásne naviac. Klobúk dole.

 

Ďakujem a teším sa na ďalšie stretnutia.

 

S láskou,

ZUZANA MOZOVÁ

Marketing Expert

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Ján

Účastník výpravy TVORSI

September 2021

Jan Balaj.jpg

"Odpisujem až po čase, chcel som si nechat veci uležat v hlave. Keď som prišiel v sobotu domov, ako prvé som povedal, že som zažil jednu z najkrajších a najzaujímavejších skúseností. Bol som zvedavý, ako dlho bude tento pocit trvať. A on trvá stále. Aj keď sme späť v životnom i pracovnom kolotoči. Je to vzácne, lebo mnohé zážitky a skúsenosti sú ako na potvoru efemérne. 

 

Stále sa mi zdá neuveritelné, ako si pre nás vytvoril skutočne „bezpečné“ prostredie a okolnosti na to, aby sme mohli pokojne neriešit, čo povieme či urobíme a na čo počas tých troch dní vôbec pomyslíme. Ak som prichádzal s pocitom, ze mojich kolegov mám rád, tak zo Shambaly som odchádzal s tým, že ich mám ešte radšej.

 

Človeku sa zvyčajne cnie, keď človek odchádza z miesta, kde zažil pekné veci. V tú sobotu to bolo iné. Odchádzal som úplne spokojný a s radosťou z toho, čo som zažil. Chapeau! A vďaka ti za to na stokrát.

 

Veľmi rád som ťa spoznal, verím, že sme sa nestretli raz a naposledy. Rád som sa stal tvojim žiakom. 

 

Súčasne ti želám veľa ďalších takýchto tripov!

 

Srdečne

JÁN BALAJ

Social Media & Online Content Specialist

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Janka

Účastníčka výpravy TVORSI

September 2021

Jana Považanová MINI.jpg

"Veľmi pekne ďakujem za perfektne strávené dni v nádhernom prostredí.

Bol to rozhodne ten NAJ workshop, či skôr hranie sa s pozitívnymi vedľajšími účinkami na kreativitu.

Nech sa ti darí a nech sú všetky bytosti šťastne tvorivé.

Namaste!"

JANA POVAŽANOVÁ

Communication Specialist

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

title_black_NEW copy copy mini.png

Prečo ju potrebujeme úplne všetci práve teraz 

viac, ako kedykoľvek

v minulosti

o mne.png

Každý ju má.

Ale málokto vie, ako ju

v sebe prebudiť, vedome rozvíjať a efektívne využívať. Rád vás to kúzlo naučím.

bottom of page