top of page

Celý život mením svoje

predstavy na realitu.

Rád vás to naučím.

Ahoj, volám sa Rasťo. Študoval som kreativitu na školách na Slovensku, vo Francúzsku a v Kanade. Čo som sa o tvorivosti naučil však neviem zo škôl, kurzov, ani z knižiek.  Kreativita totiž začína až tam, kde overené postupy a vychodené chodníčky končia. 

180.png

Víťaz 180-tich cien z najprestížnejších svetových festivalov kreativity a efektivity od New Yorku po Tokyo.

Už v detstve ma bavilo to kúzlo, meniť čisté papiere na obrázky, ktoré robili radosť mne aj všetkým okolo. Keď prišlo na školu, rozhodol som sa v tom pokračovať a študovať grafický dizajn, ktorý umožňuje aj do komplikovaných technických produktov, či surových komodít vkladať týmto kúzlom emóciu, ľahkosť, krásu a posolstvo. Zrovna vtedy prišli do škôl prvé počítače a bol som ohúrení možnosťami, ktoré ponúkali. Rýchlo som si však uvedomil, ako ľahko dokážu tieto vymoženosti odpútať moju pozornosť od obsahu k forme, čím sa vzďaľujem od skutočného riešenia. Zistil som totiž, že ak pri hľadaní riešenia začínam od formy, proces realizácie je ťažký pôrod a rovnako ťažkopádne vyzerá potom aj výsledok. Ak si však dám najprv záležať na idei, jej forma z nej následne sama prirodzene vyplynie a svoj nápad dokážem zrealizovať s ľahkosťou a radosťou, čo sa samozrejme odzrkadlí aj na kvalite výsledného riešenia. 

 

Týmto poznaním som účinok tohoto kúzla ešte zvýšil. Ak mi dovtedy fungovalo hlavne na mojich blízkych, ktorí sa tešili, keď sa mi niečo podarilo, tak zdokonalené kúzlo mi umožnilo zasiahnuť aj úplne neznámych ľudí. Vďaka tomu som ním už ako študent dokázal zmeniť vnímanie smrteľnej choroby, ktorej sa ľudia desia a vyhýbajú, na niečo natoľko zaujímavé, že ľuďom stálo za to prekonať svoj strach a predsudky, len aby sa o tejto chorobe mohli dozvedieť viac. Môj interaktívny projekt o AIDS, ktorý som vytvoril počas štúdia na École des Beaux-Arts v Saint-Étienne, vyhral cenu študentský projekt roka a stal sa súčasťou zbierky dizajnu Slovenskej národnej galérie.

Po štúdiách som si splnil detský sen a šiel tvoriť reklamy, do ktorých som sa zamiloval ešte ako dieťa, keď som ich za socializmu sledoval na rakúskej televízii. V šedi socializmu boli pre mňa oknom do farebného sveta, v ktorom je možné všetko. Takmer 30 rokov som ako kreatívny riaditeľ viedol tímy pracujúce pre nadnárodné koncerny aj lokálne firmy, od miliónových rozpočtov po charity. Najímali si nás ako moreplavcov v stredoveku. V ich mene som viedol dobrodružné výpravy do neznáma a z ríše ideí im naspäť do reality prinášal tie najvzácnejšie poklady - najlepšie možné riešenia ich problémov. 

Napriek tomu som si uvedomoval, že majú ľudia všetky dôvody nenávidieť moju prácu. Liezla im do života, prerušovala obľúbené filmy a ponúkala im niečo, čo častokrát vôbec nepotrebovali. Aby som im čas, o ktorý ich svojou prácou oberám vrátil inak, rozhodol som sa to, čo ich tak otravuje a nudí, meniť kreativitou na to, čo ich dokáže rozosmiať, dojať, či inšpirovať. To isté kúzlo, ktorým som v detstve menil čistý papier na zábavný, fungovalo znova a bavilo mňa aj státisíce ostatných. Naše reklamy patrili nielen k najúspešnejším, ale pravideľne viedli aj rebríčky obľúbenosti. Ľudia ich sami zdielali, a našim klientom priniesli miliónové zisky. Medzi našich dlhoročne spokojných klientov patrili: TATRABANKA, TELEKOM, KOOPERATIVA, ČSOB, PANASONIC, SONY, ELECTROLUX, PILSNER URQUELL a mnoho ďalších. 

Kooperativa “Kamiónisti

Nápady, ktoré sme z našich výprav vozili, prinášali radosť všetkým zúčastneným a dvom začínajúcim slovenským firmám pomohli vyrásť na špičku vo svojom odbore a uspieť vo svete: najprv MADE BY VACULIK, v ktorej som 6 rokov pracoval ako kreatívny riaditeľ, potom MUW SAATCHI & SAATCHI, v ktorej som bol 16 rokov aj spolumajiteľ. Pod mojím vedením vyhrali viac ako 180 prestížnych cien na festivaloch kreativity a efektivity po celom svete. Kampaň "Odkazy" pre T-Mobile je doteraz najoceňovanejšou slovenskou kampaňou v histórii a ako jediný slovenský kreatívec som získal 2 x cenu za výnimočný osobný prínos do slovenskej kreativity. 

MUW uspechy klinec mini.jpg

Naša firma bola na vrchole, keď sa dvaja naši najväčší klienti, rozhodli po mnohých rokoch úspešnej spolupráce, urobiť výberové konanie na novú agentúru. V prípade, že by sme nevyhrali, by sme museli prepustiť väčšinu zamestnancov. Aby sme zmiernili prípadné straty, rozhodli sme sa ísť do ďalších dvoch medzinárodných tendrov o nových klientov. Ako kreatívny riaditeľ som paralelne viedol náš tým v štyroch tendroch, z ktorých mal každý niekoľko vylučovacích kôl. Dokopy proti nám stálo 20 najlepších agentúr zo Slovenska, Čiech, Rakúska, Nemecka a USA. Po šiestich mesiacoch, sa nám podarilo všetky štyry tendre vyhrať. Ohrozenie sme svojou tvorivosťou zmenili na triumf.

Napriek tomu som cítil prázdnotu. Žiadne ďalšie úspechy ma už šťastnejším nerobili. Práve naopak. Prestal som vidieť zmysel v tom čo robím a pokračovať v tom ďalej, by bolo pre mňa utrpením. Rozhodol som sa odísť z úspešnej firmy, aj z reklamy. Posledný rok som bol vo firme už len osem dní, no projekty, na ktorých som za ten čas robil, vyhrali ešte ďalších 8 národných cien za kreativitu. Získal som všetko po čom som vždy sníval, dokonca omnoho viac, ale svetlo na konci tunela, za ktorým som celý život šiel, mi zmizlo. 

s4gan.jpg

Telekom “S4GAN

Môj život zostal ako čistý papier a ja som hladal, čím ho naplniť, aby som mu dal zmysel. Poznal som kúzlo, akurát som nevedel čo si priať. Precestoval som celý svet, aby som tú odpoveď nakoniec našiel v sebe. Pochopil som, že vďaka kreativite dokážeme oveľa viac, ako len predať viac produktov. Umožňuje nám prekonávať problémy, plniť si sny a meniť svet podľa svojich predstáv. Najprv si však musíme uvedomiť, že sme to my, kto tento svet tvorí.

Celý život som sa živil hladaním najlepších možných riešení pre stovky klientov, aby som pochopil, že na všetky problémy v histórii sveta existuje jediné riešenie a máme ho všetci v sebe: naša kreativita! Či sa ocitne v kríze náš vzťah, rodina, projekt, firma, či celá spoločnosť, alebo sami stroskotáme na pustom ostrove,... to čo nás dokáže vždy zachrániť, je práve naša tvorivosť. Ona je naším jediným, univerzálnym a vždy fungujúcim mostom od všetkých problémov k riešeniam, od všetkých trápení k radosti, od všetkých ohrození k príležitostiam. Prečo by som mal ďalej chytať ryby pre iných, keď môžem každého kto si túži plniť želania, naučiť tie zázračné rybky chytať?

Aby som našiel najlepšie možné riešenie, ako kreativitu v druhých prebúdzať a rozvíjať, musel som sa vrátiť späť k jej prameňu. Začal som si pri tvorení uvedomovať kroky, ktoré som robil celý život bez toho, aby som o nich rozmýšlal. Ako stopár som sa vydal po jej stopách: od viditeľných výsledkov našej tvorivosti,... cez proces ich realizácie,... ďalej cez magické územie ideí, v ktorom síce nič nevidno, ale predsa tam možno nájsť úplne všetko, čo si dokážeme predstaviť,... až po jej úplný počiatok, ktorý si málokto vôbec uvedomuje. Prechádzal som kreatívnym procesom v rôznych kultúrach, odvetviach a historických obdobiach… aby som nakoniec odhalil jej základný princíp, z ktorého vycháda úplne všetko, čo bolo kedy vytvorené. 

o mne W.png

Našiel som, čo som hľadal - univerzálny klúč k tvorivosti, ktorý dokáže použiť každý. Aby ste ho však mohli použiť, nestačí mať klúč. Musel som preto odhaliť aj to, kde v nás sa ten zámok k tvorivosti skrýva a prečo je zamknutý. Pretože, až keď pochopíme čo sme vlastne stratili, kde a prečo je to schované, až potom to dokážeme v sebe znova vystopovať, prebudiť, rozvíjať a predísť tomu, aby sme o to znova prišli.

 

Nemôžem túto cestu prejsť za vás, ale môžem byť na nej vašim sprievodcom. Pozývam vás na to najúžasnejšie dobrodružstvo v histórii ľudstva. Nečakajte žiadne poučky, ani nudné prezentácie. Zoberiem vás na výpravu mimo "vychodených chodníkov", až priamo k vašej vlastnej tvorivosti. Nech sa sami presvedčíte, ako jednoducho sa z predstáv tvorí realita, ako ľahko sa z nemožného robí možné, ako hravo sa z trápenia tvorí radosť.

Celý život sa kreativitou úspešne živím, ale nikdy som sa o nej nenaučil viac ako posledné roky, keď som pripravoval tento kurz. Po 11 rokoch štúdia kreativity, 27 rokoch rokoch lekcií s najnáročnejšími klientami a 3 rokoch príprav vám môžem s radosťou ponúknuť to najlepšie možné riešenie na všetky naše problémy: schopnosť vynájsť sa! S tvorivosťou však získavame späť aj najväčšiu moc akú sme kedy mali.

Pretože náš život je len výsledkom toho, čo sme z neho vytvorili. Ak nie je zrovna podľa našich predstáv, zmeniť ho dokážeme až vtedy, keď si uvedomíme, že sme to my, kto ho tvorí. Čím viac nás dokáže žiť podľa svojich predstáv, tým šťastnejším miestom to tu bude.  

Prajem vám všetko,

čo si prajete.

Rasťo

zopár ďalších

realizovaných

predstáv:

Logá

Rasto_loga NEWmini.jpg

Od detstva milujem tvoriť logá. Do jednoduchého symbolu vložiť posolstvo, emóciu a krásu tak, aby súznel s poslaním a víziou firmy. Posledné logo, ktoré som nedávno vytvoril bolo pre Nebo nad Štiavnicou - výnimočné miesto vytvorené s láskou a pozornosťou pre každý detajl. Od začiatku bolo mojim zámerom, aby ich nové logo vystihlo to, čo tam možete skutočne aj zažiť: krásu a harmóniu. Preto je poctou harmónii človeka s prírodou, prirodzenému súzneniu účelu s krásou a plynulému prerastaniu tradície cez dnešok do budúcnosti. Je tiež oslavou poctivého remesla. Celé tisícročia bola práve harmónia využívaná majstrami nielen v hudbe, ale v každom odvetví umenia a remesiel, kde sa prejavovala ako súmernosť, či symetria. Tá totiž lahodí nielen nášmu oku, ale aj duši. V Nebi jednoducho všetko do seba krásne zapadá. A ak náhodou nie, dajte tomu len čas. Veď ten tu nehrá žiadnu rolu.

Ak vás zaujíma príbeh vzniku loga pre Nebo, môžete si ho prečítať tu.

martinus red.png

Je ľavá tou pravou?

knizka 0.jpg

Máte radi rozprávky? Ja ich milujem až tak, že som s jednou strávil rok života. Jej hrdinov poznáte odmalička a kadečo ste už spolu preskákali. Nepohnete sa bez nich ani na krok a oni s vami pôjdu aj na kraj sveta. Ale pozor, ak sa raz rozhodnú ísť každý po svojom! Skončiť to môže všelijako, ale začína to väčšinou tak, že si začnú obliekať každý inú ponožku! A práve vtedy začína príbeh o dvoch nohách, ktoré sa už nevedia vystáť a chcú sa rozísť. Je to príbeh o hľadaní šťastia, v ktorom sa možno nájdete aj vy. Tak ak si doma radi čítate rozprávky, táto by vás mohla baviť rovnako ako vaše deti. Nájdete ju napríklad aj tu. S limitovanou sériou ponožiek od Fusaklí, vám jej hrdinovia doslova ožijú pred očami. 

"Kniha, ktorá pohladí dušu."

"Jedna z najkrajších kníh, aké sme čítali."

"Ako malý princ od Exupéryho."

 

Martinus.sk

z recenzií čitateľov

Inversed Calligraphy

  • Instagram
obr Z.jpg

Po rokoch tvorenia za počítačom som zatúžil znova malovať. Vymyslel som si vlastnú techniku, ktorú som nazval inverznou kaligrafiou. Tisíročia totiž tvoríme písmo svojim ťahom a ja to teraz robím naopak. Písmen sa ani nedotknem, tie sa vynárajú až v priestore medzi mojimi ťahmi. Čítať moje obrazy je rovnaké dobrodružstvo ako ich malovať, pretože výsledný obraz vyzerá na prvý pohľad ako abstraktný chaos, ale každá čiarka v ňom má svoje presné miesto a zmysel,... ako v živote. Tvorba každého nového motívu je pre mňa rituál ako malovanie mandaly a výsledok poskytuje divákom slobodu a priestor pre ich vlastnú interpretáciu, čím podporuje ich vlastnú fantáziu. Vôbec ich totiž nemusia čítať. Môžu sa v nich stratiť a nájsť tam aj to, čo tam nikto iný, alebo ani oni sami predtým nevideli. Je úžasné, keď mi ľudia píšu, čo všetko tam vidia: ľudí, zvieratá, tváre, budovy,... Vďaka tejto interakcii sa stáva divák aktívnym spolutvorcom toho, čo na mojich maľbách vidí. Ten istý obraz si môže každý človek interpretovať inak a ani jeden z nich sa pritom nebude mýliť. Je to ako v živote, všetci sledujeme ten istý svet, ale niekto je presvedčený o tom, že je to svet plný násilia a neprávosti a pre niekoho môže byť ten istý svet plný lásky a harmónie. To je to kúzlo našej tvorivosti, každý z nás si tvorí svoj život vlastnou interpretáciou toho, čo nás obklopuje. A takto sa dá pár ťahmi dostať od maľby k filozofii, či kvantovej fyzike. No nie je úžasné byť tvorom? Viac mojich obrazov nájdeš na instagrame.

"This is absolutely brilliant! I love puzzle and your work fascinates me."

 

Diaa Allam,

Calligrapher, Muralist & Live Art Performer,

Founder of Naht Designs,

Dubai, Spojené Arabské Emiráty.

Danube Magic Fish

  • Instagram
rybky stvoreccc copy3.jpg

S kreativitou dokážeme aj nemožné. Napríklad naučiť deti finančnej gramotnosti. Raz na dovolenke si chcel jeden z mojich synov kúpiť drevenú rybku. Povedal som mu, že ešte krajšiu by si určite dokázal spraviť aj sám, že mu s ňou rád pomôžem. Keďže bývame kúsok od Dunaja, vymysleli sme si, že tie naše rybky spravíme z vyplaveného dunajského dreva. Spolu sme drevo popri Dunaji nazbierali, napílili a chalani si sami rybky pomalovali. Každú inak. Potom ich šli na Dobrý trh predať ako RYBKY Z DUNAJA. Zistili aké je to ustáť si cenu svojej práce a každý z nich si pekne zarobil. Keď chcel potom jeden z nich nový ruksak, spýtal som sa ho koľko stojí a keď povedal sumu, nechal som ho vyrátať, koľko by mu trvalo urobiť toľko rybiek aby si naň zarobil. Ako rodičia sme si tiež spravili zopár rybiek a venovali ich kamarátom na Vianoce. Boli z nich tak nadšení, že si ich u nás rovno poobjednávali, pre svojich známych, ako autentický suvenír z Bratislavy. Dnes sú tieto zázračné rybky po celom svete, od Austrálie, cez Kanadu, Thajsko, Japonsko, Peru, Uzbekistan, Nemecko, Polsko...a všetko, čo sme z predaja zázračných rybiek zarobili sme darovali malej Tamarke, ktorá ich potrebuje na rehabilitácie, aby sa naučila chodiť. Tým sa uzavrel Full Circle, rybky robia radosť nám, aj tým čo si ich kúpia, aj tým čo ich dostanú ako darček a skutočne pomáhajú malému zázraku menom Tamarka. A presne o tom je kreativita: Teší nás a ešte aj posúva ďalej. Príbeh Danube Magic Fish môžeš sledovať aj na instagrame.

Telekom "Vianoce"

Ako deťom neklamať a pritom ich nepripraviť o kúzlo Vianoc? Je úplne jedno čomu veria, touto reklamou sme žiadnemu jeho sen nevzali. 

"Poznáš ten pocit, keď len začne reklama a ideš sa zblázniť od nervov.... keď tu zrazu príde reklama, ktorá ti vykúzli úprimný úsmev na perách :))"

"Toto sa podarilo :) Jediný problém je, že si nasadili takú latku, že ju bude tažké prekonať :D."

"Po X letech reklama, která mě skutečně dojímá a i když krátká, svým důvtipem naprosto dokonalá!!!"

 

Youtube

Komentáre pod videom

Ryba Košice "Veľký Tresko"

tresko.png

Kreativita nás zachráni vždy! Ako vzkriesiť starčeka, socialistický produkt, ktorému vymiera cielová skupina a mladých už vôbec nezaujíma, lebo im od revolúcie prichádzajú stále nové "cool" možnosti zo zahraničia? Nič nie je nemožné! Mali sme super nápad, ktorý však vyžadoval nakreslenie niekoľkých desiatok vtipov v priebehu pár týždňov. To by stálo obrovské peniaze a tie sme nemali. Aj keby sme ich mali, nikto by to nestihol. Miesto toho, aby sme tento nápad pochovali, som sa rozhodol to nakresliť sám. Aby som to všetko stihol, rozhodol som sa spraviť z núdze cnosť a kresliť to tak primitívne jednoducho, až to bude dobré. Vďaka odvážnej a nápaditej kampani "Veľký Tresko" sme dokázali aj za málo peňazí nielen zvýšiť predaj o 27%, a počet fanúšikov na soc. sieťach o 370%, ale úplne zmeniť vnímanie nudného pokrmu, ktorý mladá generácia dovtedy úplne ignorovala, na kultové národné dedičstvo, ktoré sa stalo hitom ešte aj na hudobnom festivale Pohoda.

"Treska je hitom Pohody."

 

Nový čas

Ryba Košice "Veľký Tresko 2"

"It's a great reminder that as complicated and hard as life can sometimes be, humans are still awesome enough to create such wonderfully stupid pieces of art."

 

Cracked.com

"The 10 Best Pieces of Comedy Genius Hiding on Youtube"

Ak sme vnímaví, inšpiráciu nájdeme všade. Keď som bol s mojimi deťmi v Bojnickom ZOO, z jedného akvária na mňa mával tento prísavník a urputne sa mi snažil cez to sklo povedať, ako sa mu páči naša kreslená reklama s Veľkým Treskom, ktorá bola vtedy hitom. Tak som ho natočil a spolu s kolegami vytvoril aj z neho virálnu reklamu, ktorá s nulovým rozpočtom, dosiahla viac ako 800 tisíc videní. Americký portál Cracked.com ju zaradil medzi 10 najvtipnejších youtube videí roka 2014 a britská stanica Channel4 ju vysielala v relácii venovanej najvtipnejším online videám sveta.

Telekom "S4GAN"

13872690_10210178965419791_6607424938332693911_n.jpg

Ako jednoducho odkomunikovať hlavný benefit technologickej novinky širokej verejnosti, navyše tak, aby k nej ľudia okamžite cítili sympatie? Jednoduchý nápad, ktorý pomohol našej agentúre MUW SAATCHI & SAATCHI po mnohých rokoch spolupráce opäť vyhrať svojho dlhoročného klienta, v konkurencii najlepších agentúr zo Slovenska, Čiech a Rakúska. Slovak Telekom si vďaka tejto idei komunikačne privlastnil vtedy najrýchlejšiu 4G sieť a vyhral 3 Zlaté klince za najkreatívnejšiu reklamu aj Zlatú Effie za najefektívnejší komunikačný koncept.

"Po dvoch mesiacoch roboty (noci, vikendy) sme mali najpremakanejšiu prezentáciu v histórii agentúry. Bol som si istý, že nikto nemôže mať nič lepšie. Dostali sme sa až do finále, kde nás porazilo MUW s Rasťovym jednoduchým nápadom: S4GAN."

Michal Moravec

Art Director z konkurenčnej agentúry Istropolitana Ogilvy

Telekom "Áno"

Kto by dokázal pokračovať tam, kde skončil 3-násobný cyklistický majster sveta a najpopulárnejší slovák? Vybrať dovtedy verejne nie moc známeho chalana, ktorý navyše po páde z bicykla ochrnul, bola odvaha. Ale bez nej nič výnimočné nikdy nevzniklo. Kúzlo je však práve v tom, že aj takýto chalan nás dokáže inšpirovať aspoň tak, ako majster sveta. Ak môže on žiť naplno a plniť si sny, prečo by sme to nedokázali všetci? 

T-Mobile "Odkazy"

Najoceňovanejšia kampaň v histórii Slovenska mala odkomunikovať dva základné odkazy. Tým hlavným bol nový pozicioning T-Mobilu "Zažime to spolu". Mali sme na to využiť produktovú kampaň paušálov, ktoré sme dovtedy komunikovali headlinom "Povedzte to vo veľkom". Aby sme naplnili oba tieto odkazy, celý mediálny priestor, ktorý klient na túto kampaň nakúpil, sme sa rozhodli venovať verejnosti. Umožnili sme ľuďom povedať svojim blízkym "vo veľkom" to, na čom im skutočne záleží. Mohli si vybrať konkrétny bilboard v ich meste, alebo televízny spot v presnom čase na konkrétnej TV stanici. Slovensko tak zaplavili odkazy plné lásky od zaľúbených svojim milovaným, od detí svojim rodičom, od rodičov svojim deťom. Vďaka tejto kampani získal T-Mobile špeciálne miesto v srdciach ľudí a po celom svete vyhral 50 prestížnych ocenení, z toho 3 Grand Prix, čo je doteraz najviac v slovenskej histórii. 

Mandala pre 4.B

mandala4Bd.jpg

Pre 4.B som vytvoril "omalovánku", ale keby niekto chcel, nájde v nej aj viac. Symbolicky je v nej všadeprítomná práve štvorka a béčko. Preto je hlavným prvkom tejto mandaly štvorec, so štyrmi rohmi aj hranami a z kruhov som vytvoril kvety so štyrmi lupeňmi. Rozpolením lupeňov vznikli písmená "B". Tie je tiež možné nájsť z každej strany okolo stredového štvorca. Všetky obrazce sa tu opakujú 4 krát, čím vytvárajú harmonický celok, ako štyry svetové strany. V celej mandale je 28 úplných kruhov, čo je počet žiakov + dve pani učitelky. Ako počas spoločných rokov v triede, tak aj pri vyfarbovaní mandaly vytvorili spolu deti pestrý, ale kompaktný celok. Táto mandala bola vytvorená len v dvoch exeplároch, pritom každú vyfarbili deti úplne inak, ako svoj darček pre 2 pani učiteľky, s ktorými sa lúčili. 

Tvoriť mandalu (sanskrit: मण्डल kruh, oblúk) si vyžaduje starostlivosť a trpezlivosť, čím sa z nej stáva rituál. Preto je zvyčajne tvorená pri príležitosti slávnosti alebo obradu a jej forma sa riadi zmyslom a významom príležitosti, ku ktorej je vytváraná. Najstaršie obrazce tohoto druhu sa vyskytujú už v paleolite. Dajú sa tiež nájsť v pôdoryse stavieb zo starého Egypta, Babylonu a Jávy. K tvorbe mandal ma inšpiroval môj učitel z vysokej školy Pavol Rozložník, výnimočný kaligraf aj človek.

T-Mobile "Ahoj Kikuš"

Vianočná kampaň pre mobilného operátora je to najťažšie zadanie, aké môžete v slovenskej reklame dostať. Napriek tomu sme si to vždy užili. Pri tejto sme sa bavili predstavou, že by sme súkromné správy ľuďom verejne spievali. Čo samozrejme prinieslo plno rozkošných trapasov. Najviac nás vždy tešilo, keď naše reklamy zľudoveli a ľudia si ich sami spievali. Raz sa nám dokonca donieslo, že našu pesničku spievalo aj jedno z detí na Vianočnom večierku zamestnancov konkurenčnej firmy Orange. Santa ho vtedy vyzval, že mu má niečo zaspievať, ak chce dostať darček. Nepamätám sa už, či mu zaspievalo "Vianoce Šalala", alebo "Ahoj Kikuš", ale takému oceneniu sa nevyrovná žiadna cena na svete.

T-Mobile "Podľa seba"

Presne takto to vyzerá, keď celý svet tancuje podľa vašich predstáv. Rád vás to kúzlo naučím :)

bottom of page