top of page

Upcycle

Yourself 

Adventure

of Conscious

Creativity

Termíny výprav:

25.05. - 28.05. VYPREDANÉ

07.06. - 10. 06. VYPREDANÉ

15.09. - 18.09VYPREDANÉ

29.09. - 02.10. SHAMBHALA CENTRUM   rezervovať  

13.10. - 16.10. NEBO NAD ŠTIAVNICOU   rezervovať  

Kreativita nie je schopnosť malovať, ale meniť realitu podľa vlastných predstáv. Odhaľ základný princíp kreativity, ktorý už pred stáročiami využívali starí mystici, umelci a alchymisti na realizovanie nemožného.

upcycle yourself.png

Výprava až k samotnému prameňu kreativity, vhodná 

 pre každého  kto túži:

  • uľahčiť si kreativitou život aj prácu

  • dosahovať viac s menším úsilím

  • predísť, či dostať sa z vyhorenia

  • naučiť sa odhalovať a využívať príležitosti

  • meniť svoje sny na realitu, problémy na riešenia, trápenie na radosť

  • posilniť dôveru v seba a svoje schopnosti

  • nájsť zmysel a radosť v tom, čo robíme

  • zmeniť život, podľa svojich predstáv

Treba talent? 

Všetko potrebné máme všetci v sebe.

 

Skutočne pre každého? 

Nevhodné pre každého, kto nechce
žiť podľa svojich predstáv. 

Ako je to náročné?  

Táto výprava je len tak náročná, aký odpor jej sami kladieme. Tou jedinou prekážkou na tejto ceste sme si totiž sami.

Termíny výprav

Jeseň 2022

mozajka TVORSI 2less.jpg

Každé významné umelecké dielo, prevratný objav, či originálny nápad… Každý krok, ktorý nás v histórii posunul ďalej sme nespravili náhodou, ale práve vďaka elementárnemu princípu kreativity, ktorý nám je všetkým vrodený rovnako, ako schopnosť dýchať. Väčšina z nás však stratí túto schopnosť už v útlom detstve, pretože sme miesto plnenia svojich predstáv, už po stáročia vychovávaní k plneniu predstáv druhých.

Práve pre svoju obrovskú moc, meniť predstavy na realitu, bol tento princíp ako tajomstvo posúvaný z generácie na generáciu len v úzkych kruhoch vyvolených. A tých pár z nás, ktorí si v každej generácii uchovali toto kúzlo aj v dospelosti, nás posúvali ďalej všetkých, či už to boli geniálni umelci, vedci, alebo objavitelia. Práve tento elementárny princíp kreativity, toto najväčšie kúzlo aké ľudstvo pozná, ktoré nám umožňuje meniť nemožné na možné, si budeme osvojovať na našej výprave do sveta neobmedzených možností. 

Narodil si sa s krídlami.

Prečo sa teda plazíš životom?”

Jalāl ad-Dīn Mohammad Rūmī

perzský básnik, teológ a mystik

1207 - 1273

Skúste si predstaviť, že ste zabudli spontánne dýchať. Aby ste prežili, musíte si vždy spomenúť, že sa máte nadýchnuť a potom aj vydýchnuť. Popritom robíte samozrejme aj plno iných vecí: pracujete, športujete, bavíte sa, jete, spíte... kvôli čomu sa vám často stáva, že dýchať zabudnete a každú chvíľu omdlievate, lebo vám vždy až v poslednej chvíli dôjde, že sa potrebujete znova nadýchnuť. Viete si to utrpenie vôbec predstaviť?

A presne takto sme dopadli s kreativitou. Spomenieme si na ňu až keď sa “dusíme” v problémoch, do ktorých sa dostávame práve preto, že sme ju zabudli používať prirodzene - plynule a priebežne. A vtedy, keď ju už skutočne súrne potrebujeme, ju použijeme asi tak ťarbavo, ako šoférujeme keď vytiahneme auto len na sviatok.

Tak ako nečakáme s nádychom až do momentu keď omdlievame, ani kreativita tu nie je na to, aby sme ju použili až v stave núdze. Ako kyslík, je nám k dispozícii nepretržite, práve preto, aby sme sa netrápili, ale tešili zo života. Rovnako, ako každým nádychom obohacujeme svoje bunky novou energiou, obohacuje kreativita náš život okamžite, ako jej v tom sami prestaneme brániť a bude v tom pokračovať, kým jej to umožníme. Život bez tvorivosti je trápenie, s ňou nás žiť baví.

Kreativita je tou najžiadanejšou schopnosťou na všetkých úrovniach, bez ohľadu na profesiu.”

LinkedIn

The Top Skills Companies Need Most

SHAMBHALA

Mind & Outdoor Centrum 

29. 09. - 02. 10.

Miesto: Krásne nové SHAMBHALA Mind & Outdoor Centrum sa nachádza v malebnom prostredí Národného parku Slovenský kras, neďaleko obce Lúčka. 48.631088, 20.722786 

Čas: Začíname vo štvrtok 29. sept. o 17:00.

Končíme v nedeľu 2. okt. o 10:00. 

Cena na osobu: zahŕňa lektorné, ubytovanie a plnú penziu od štvrtkovej večere po nedelné raňajky + DPH.

Ubytovanie je v trojpostelových chatkách so spoločným sociálnym zázemím v krásnom novom pavilóne. 

Doprava: individuálna

Viac info: info@tvorsi.com

960 €

Cena

na osobu

13. 10. - 16. 10.

Cena

na osobu

1140 €

Miesto: NEBO NAD ŠTIAVNICOU sú s láskou zrekonštruované 300-ročné banícke domčeky na kopci zvanom Nebo, v nádhernom prostredí s výhľadom na Banskú Štiavnicu.

Čas: Začíname vo štvrtok 13. okt.. o 17:00.

Končíme v nedeľu 16. okt. o 10:00. 

Cena na osobu: zahŕňa lektorné, ubytovanie a plnú penziu od štvrtkovej večere po nedelné raňajky + DPH. Ubytovanie je vo viaclôžkových izbách baníckych domčekov s kompletným sociálnym zázemím.

Doprava: individuálna

Viac info: info@tvorsi.com

Ako na to? Nečakajte žiadne poučky, ani manuál. Bicyklovať sa tiež neučíme tak, že o tom počúvame, čítame, či pozeráme, ako to robia druhí. S kreativitou je to rovnaké. Preto vás na výpravu do sveta nekonečných možností rovno pozývam. Aktívne si spolu prejdeme celú cestu, vďaka čomu doslova zažijete, ako jednoducho a dokonalo naša kreativita funguje. To pochopenie vám umožní ju v sebe prebudiť, rozvíjať a nechať si ňou denne obohacovať život. Sami sa tak presvedčíte, že schopnosť meniť nemožné na skutočné nemajú len vyvolení, ale každý z nás. 

itinerár výpravy:  

 1. Deň  opustíme hranice našej starej známej reality a vstúpime na územie predstavivosti, kde je možné úplne všetko.

 2. Deň  sa vydáme po stope, ktorá vedie od akéhokoľvek problému k jeho ideálnemu riešeniu. Zájdeme však ešte ďalej a odhalíme dokonca aj to, ako problémy vznikajú, čo nám umožní im s ľahkosťou predchádzať. 

 3. Deň  zájdeme až k prapodstate kreativity, kde objavíme jej elementárny princíp, ktorý umožňuje vzniknúť všetkému, čo kedy bolo a bude vytvorené. Vďaka nemu odhalíme nielen to, ako si tvoriť život podľa svojich predstáv, ale ako mu umožniť, aby akékoľvek naše predstavy ešte prekonal. 

 4. Deň  sa vrátime naspäť do našej známej reality, ale už ako tvorcovia svojho života, ktorí vedia, ako jednoducho sa z problémov tvoria riešenia, z predstáv tvorí realita a z nemožného tvorí možné. To sa prejaví na vašej pohode, vzťahoch, práci aj zdraví.

mozajka TVORSI more.jpg
title_black_NEW copy copy mini.png

Prečo ju potrebujeme úplne všetci práve teraz 

viac, ako kedykoľvek

v minulosti

o mne W.png

Každý ju má.

Ale málokto vie, ako ju v sebe prebudiť, vedome rozvíjať a efektívne využívať. Rád vás to kúzlo naučím.

Bude ma tešiť byť vašim sprievodcom na tej najúžasnejšej výprave v histórii ľudstva, ktorá nám umožňuje zažiť aj to, čo ešte pred chvíľou neexistovalo. ​Aj keď sme každý iný, každý z nás je tvor, lebo zmyslom nášho života je tvoriť. Keď netvoríme stagnujeme a trápime sa. Keď tvoríme, zdokonalujeme sa a rastieme. Vtedy dávame svojmu životu zmysel. Vtedy nás život napĺňa, vtedy sme šťastní. 

RastoMichalik photo.jpg

Rasťo Michalik

Tvorca a sprievodca kreatívnymi výpravami TVORSI

Víťaz 180-tich cien z najprestížnejších svetových festivalov kreativity a efektivity od New Yorku po Tokyo.

Recenzie účastníkov:

Referencie TVORSI
holdo foto1.jpg

„TVORSI s Rasťom je ako keby ste ako futbalový fanúšik išli na futbalový kemp k Messimu.

 

Určite by to bol veľký zážitok, pretože by ste strávili čas s tým najpovolanejším. S Rasťom znovuobjavíte v sebe kreativitu nespútaného a nepoškvrneného dieťaťa. Začnete sa pozerať na seba aj na život okolo seba cez nové okuliare a bude len na vás, kedy sa rozhodnete ich nosiť, či doma s vašou rodinou, vonku s kamarátmi, alebo pri vašej práci. Myslím si však, že si ich obľúbite tak, že v nich budete chcieť aj spávať.”

PETER HOLÍK

Head of Marketing Communications

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Miša Grešková 01.jpg

„Ešte som nezažila nič podobné, aby som bola tak sama sebou ako tu. 

 

Ťažko sa to vysvetľuje, ale väčšinou robíme to, čo sa od nás očakáva, alebo, čo si myslíme, že máme robiť, kalkulujeme, čo kto a čo kedy... Ale tu som bola úplne decko na školskom výlete. Smiech až do kŕču. 

 

Je to práve kreativita, ktorá nás vedie a umožňuje nám žiť podľa seba. Ak máte pocit, že sa točíte v kruhu, alebo len chcete od života viac, choďte na TVORSI. 

 

Ja som od toho nečakala nič, hlavne som nechcela žiadnu ezoteriku. Nakoniec to bol najlepší workshop môjho života. Dal mi krídla. Fakt mám pocit, že viem lietať a hlavne, že môžem lietať."

MICHALA GREŠKOVÁ

Brand Manager

SUPERSHAPE

Marta SLSP mini COLOR.jpg

„Zrovna včera som niekomu hovorila, ako mi už tento kurz pomohol zmeniť pár vecí v živote a aktuálne sa chystá ďalšia veľká zmena, čistý skok z komfortnej zóny! Takže ide sa ďalej, pretože viem, že mi to pomáha byť šťastnou.

 

Nemala som vopred žiadne očakávania, v zásade najmä preto, že som na to nemala poriadne ani čas myslieť, takže som iba večer zbalila kufor a proste prišla :) 

Každopádne, aj keby som sa dopredu zamýšľala, čo ma asi čaká, nikdy by mi nenapadlo, že to bude až takéto dobrodružstvo, a že sa dostanem až do takej hraničnej situácie, ako je plač (som zaň vďačná). Pravdou je, že celá atmosféra, kúzlo miesta a aktivity, ktoré sme robili, mi ukázali, že mám vo svojej skrini ešte stále zopár kostlivcov, hoci som bola presvedčená, že sú už dávno preč. Zaskočilo ma to a nebolo to úplne príjemné. Ale som rada, že to prišlo teraz, keď už viem čo s tým urobiť - pretože na každý problém existuje ideálne riešenie :) 

 

Rasti, želám Ti ešte veľa veľa energie pomáhať ľuďom na ich ceste, či už ku kreativite, alebo k čomukoľvek budú potrebovať. 

 

Veľká vďaka za “kreatívnu cestu k sebe samej”.

MARTA CESNAKOVÁ

hovorkyňa banky

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Peter Blaško stvorec.jpg

„Rasťo cez TVORSI vytvoril platformu, ktorá robí ľudí lepšími – myslím tak všeobecne lepšími, nie „len“ kreatívnejšími profesionálmi.    

 

Stretli sme sa tu manažéri, učitelia, megaúspešní biznismani, študenti, influenceri, učitelia, IT-čkari...., rôzni ľudia, rôzne statusy. To, čo nás spájalo, bola vôľa niečo sa naučiť, niekam sa posunúť. 

Rasťo vytvoril atmosféru, v ktorej sme každou hodinou boli sami k sebe viac a viac otvorení, láskaví, všímaví; a tiež dosť silní prijať aj naše vlastné nedokonalosti alebo zlyhania. Po 4 dňoch odchádzal každý z nás s pocitom, že je lepším človekom. A to je asi najviac, čo si môžeme z akéhokoľvek kurzu odniesť.

 

Ďakujeme Rasťo, baterky nabité."

PETER BLAŠKO

Majiteľ reklamnej a PR agentúry

WEBSTER

Rasto Jamrich.jpeg

„Rasťo a kreativita sú siamské dvojčatá.

 

Pochopil to veľmi skoro a vďaka tomu bol v kariére veľmi úspešný. Dalo sa pokračovať ďalej, dostávať nové ceny, zarábať viac peňazí. Rozhodol sa inak, umožniť nám ostatným objaviť našu kreativitu a rozšíriť tak naše možnosti v každej oblasti života. Je to úžasná cesta k sebe, v našich zemepisných šírkach nepoznaná, na ktorú nie je nikdy neskoro.”

RASTISLAV JAMRICH

Podpredseda predstavenstva

EUSTREAM

Denisa Lipovska 2 stvorec.jpg

„Len veľmi ťažko viem zhrnúť o čom je TVORSI, pretože to je absolútny zážitok, ktorý vám dokáže zmeniť život. 

 

Takéto pobyty sú skutočne hodnotnou výživou pre vašu dušu, sú o tom, že tam zažijete nepoznané, že v sebe objavíte veci pred svetom skrývané, že dokonale precítite seba, že zažijete absolútne nefalšované pocity v skupine cudzích ľudi, že budete možno plakat od smiechu, možno od dojatia a možno tiež vyplavíte staré krivdy a možno precítite opät niečo zabudnuté...

 

Každopádne ale budete úplne sami sebou bez cenzúry, bez predsudkov, bez nálepiek a v skupine, ktorá vám vytvorií tak bezpečné prostredie, aké ste možno doteraz nenašli nikde inde.

 

S veľkou vďakou a láskou spomínam na tento výlet. Verím, že bude dopriate jedného dňa všetkým bytostiam zažit presne toto."

DENISA LIPOVSKÁ

Motherhood & Fitness & HealthyLifestyle

@DenisaLipovska

Ada-Simsikova square.jpg

„Keďže som o Rasťovi počula veľa dobrého, vedela som, že očakávania si môžem nastaviť vysoko. 

 

Ale čo presne bude predmetom workshopu, to som netušila. Predstavovala som si všeličo a dostala som presne to, čo som potrebovala. Aj keď som si predtým nemyslela, že vôbec niečo potrebujem."

ADA ŠIMŠÍKOVÁ

Account Director

MADE BY VACULIK

Dagmar.jpg

„Keby bola kreativita nákazlivá, tak by som chcela byť servítkou, do ktorej si kýchne práve Rasťo Michalik.

 

Srandujem! Je jasné, že talentovaným kreatívcom sa nikto za víkend nestane, ale práve kreatívna výprava TVORSI s Rasťom, mi ukázala, že to, či budem follower alebo sa stanem creator závisí iba na mne. Otvoriť sa kreativite, ktorá je v každom z nás a zanechať po sebe unikátny odtlačok, znamená nastúpiť na nevychodenú cestičku, na ktorej nikdy neviete či kráčate správne. Dejú sa na nej zázraky a znamenia, ktoré v pravý čas ukážu smer a dodajú pocit, že predsa len každý váš krok niekam smeruje.

 

Pre mňa bolo takým zázrakom TVORSI. Som zaň nekonečne vďačná a považujem to za jedno zo svojich najlepších rozhodnutí. Vrelo odporúčam zažiť každému pocestnému, ktorého znudili vychodené cestičky a unavuje status: follower."

DAGMAR BRUCKOVÁ

Project & Marketing Manager

PRESSBURG ACADEMY

Milada square.jpg

„Zažili sme silné dni.

Hlavu otvárajúce, myseľ harmonizujúce, kreativitu oslobodzujúce dni.

 

Ked žijete s vášňou a láskou k tomu, čo robíte, je veľmi pravdepodobné, že budete obohacovať ľudí a svet okolo seba. Tak, ako Rasťo obohatil nás. Know WHO YOU ARE and just BE who you are ;-) Cítim veľkú vďačnosť za tieto dni - new level of mindfulness and teambuilding!"

MILADA HALOVÁ

Chief Marketing Officer

TATRA BANKA and RAIFFEISEN BANK

mino color.jpg

„Myslel som si, že o kreativite sa už nemôžem naučiť nič nové, lebo som ju "zjedol na raňajky". 

 

No mýlil som sa. S rovnakou vášnou, s akou Rasťo kedysi vytváral tie najlepšie kampane na Slovensku, nás teraz sprevádzal dobrodružnou cestou, na konci ktorej som znovuobjavil sám seba."

MILAN BIELIK

Držiteľ ceny Filip za výnimočný osobný prínos no slovenskej kreativity

Creative Director

MADE BY VACULIK

Beata Holtánová.jpg

„S Rastom som mala príležitosť - šťastie - spolupracovať. Kurz vedomej tvorivosti bol prirodzený krok, kedy som sa chcela ďalej od neho učiť - inšpirovať.

 

1. Neviem si predstaviť, kto, ak nie Rasťo, má väčšiu kompetenciu, princípy vedomej tvorivosti v nás otvárať. Mnoho rokov ich na najnáročnejších biznisových zadaniach overoval! Jeho úspešné výsledky a súčasne osobnosť (!) hovoria za všetko. 

 

2. Človeka jednoduchosť tých princípov prekvapí. Máme ich v sebe bez ohľadu na pracovné zameranie, avšak sú pod nánosmi rôznych stereotypov ukryté. Cestu k nim si musíme odmakať sami, je však dobré, ak nás ňou niekto skúsený prevedie.

 

3. Za posledné obdobie som si vyskúšala obe polohy vedomej tvorivosti - tú radostnú, dokonca az extatickú, ktorú zažijete, keď sa dostanete do ozajstného flow, avšak prišli aj "skúšky". Prístupy, ktoré pre nás Rasťo otvára, boli v celom svojom rozsahu overované. Konštatujem, že fungujú! Navyše, naše prežívanie všetkých oblastí života, nielen tú pracovnú, výrazne ďalej posúvajú!

 

Veľká vďaka, Rasťo, bol to zážitok a teraz je to radosť!"

BEATA HOLTANOVÁ

Bývalá marketingová manažérka v BIODERMA, dnes kreatívna duša a spolumajiteľka

NEBO NAD ŠTIAVNICOU

Peter Izo_BW mini.jpg

„Odporúčal by som to zažiť každému.

Pre mňa to bolo úžasné stretnutie z viacerých dôvodov. Bolo mi potešením stretnúť sa po rokoch s Rasťom Michalikom, ktorý ma toho kedysi veľa naučil a nechať si ukázať cestu, na ktorej som sa opäť veľa naučil. Myslím si, že každý, kto sa pre toto dobrodružstvo rozhodne, tam pre seba nájde to podstatné a dôležité, čo možno ani nečakal. No o to dôležitejšie to môže byť.”

PETER IŽO

Držiteľ ceny Filip za výnimočný osobný prínos no slovenskej kreativity

Creative Director

MADE BY VACULIK

veronika.jpg

„Najlepší darček aký som v práci dostala.

Svoju prácu milujem, ale čím dlhšie ju vykonávam, tak zisťujem, že ma značne vnútorne vyčerpáva. Obzvlášť pandémia na mne zanechala stopy frustrácie a neschopnosti ďalej sa posúvať.

 

Kurz TVORSI som absolvovala v čase, keď som už cítila, že mi chýba inšpirácia, sila a tvorivosť. Práve tu som zistila, že pokiaľ sa nebudem venovať vlastnej psychohygiene a odbúravaniu svojich vnútorných blokov, tak sa nebudem môcť posunúť ďalej.

 

Rasťov neformálny štýl komunikácie a aktivity, ktorými obohacoval svoje "prednášky" vytvorili dokonalú atmosféru, v ktorej som dokázala zahodiť všetky predsudky a konvencie a naplno precítiť podstatu svojho bytia."

VERONIKA BURČÍKOVÁ

Učiteľka slovenského jazyka

Cirkevná základná škola NARNIA

bottom of page