top of page
YOURNEY icona rainbow new na web white.png

17. - 24. 03. 2024 WADI RUM / JORDÁNSKO  rezervovať 

Vydajte sa na tú naobjavnejšiu výpravu, na akú sa môže človek vybrať. Tam, kde ešte nikto nikdy nebol, lebo jediný, kto sa tam môže vydať, ste vy sami. Vyberte sa tam, kde vás od nepamäti čaká všetko, čo hľadáte.

wadirum 07.jpg

Väčšina z nás v minulých storočiach neopustila za celý svoj život ani chotár, v ktorom sme sa narodili. Posledné desaťročia sme sa však rozcestovali a využili každú možnosť spoznávať svet. Cestujeme fyzicky aj online a je úplne jedno podľa čoho si svoju destináciu vyberáme, prirodzene hľadáme to, čo nám v našom živote chýba.

 

Hladní po poznaní, skúsenosti, inšpirácii, láske, pohode, šťastí, odpovediach, aj riešeniach sa už roky vydávame všetkými smermi, aby sme sa potom vrátili naspäť a po vyprchaní zážitku opäť zistili, koľko nám toho v tej našej každodennej realite stále k šťastiu chýba.

 

Po všetkých tých precestovaných weboch a kontinentoch, nastal čas si priznať, že kým všetky tie poklady ktoré hľadáme mimo nás neobjavíme v sebe, márne ich budeme hľadať všade okolo nás. Pretože všetko, čo nájdeme vonku, je len dočasná náplasť, ktorú musíme v pravideľných intervaloch prelepovať, aby sme aspoň dočasne prekryli prázdne miesta, ktoré nedokážeme nikdy vyplniť z vonku, ale len z vnútra.

wadirum 08.jpg

The way out is in.

Thich Nhat Hanh

buddhistický mních a zenový majster

1926 - 2022

Preto vás pozývame na tú najobjavnejšiu výpravu aká existuje. Na jediné miesto, kde ešte žiadny človek nikdy nebol. Pretože jediným človekom, ktorý sa tam môže vydať ste vy sami. Pozývame vás tam, kde na vás od nepamäti čaká všetko, čo hľadáte… a možno oveľa viac. Na výpravu do seba.

 

Prečo za cestou do seba cestujeme až do púšte? Ďaleko od našej bežnej reality sa nám ľahšie vráti naspäť k podstate. Nie je tam bar, bazén, ani masér, ani wifi, dokonca ani signál. Nie je tam nič, čo by mohlo odpútavať našu pozornosť od našej cesty do seba. Nie je tam nič, aby sme tam mohli nájsť všetko. Vydáme sa tam, kde zo seba stiahneme všetky role, ktoré sme na seba za celý život navliekli, aby sme pod nimi znova objavili toho, kým sme sa narodili aby sme boli – samého seba. 

 

Až keď sa zbavíme všetkých predstáv, ktorými sa celý život vedome alebo nevedome sami obmedzujeme, vrátime sa na začiatok, do bodu nula. Do prázdna. Staneme sa ničím a nikým, aby sme pochopili, že sme už dávno všetkým, čím sme byť túžili. Nájdeme v sebe to, čo sme celý život márne hľadali všade okolo nás. Ak sme si doteraz mysleli, že sme len lístkom vo vetre, tak zistíme, že sme aj tým vetrom.

Výprava k tomu najvzácnejšiemu, 

čo je v nás, vhodná 

 pre každého  kto túži:

  • Odpútať sa od rušivých vplyvov neprestajne si vyžadujúcich našu pozornosť.

  • Odpútať sa od starého a vyčerpaného, čo nám už neprospieva.

  • Odpútať sa od predstáv, návykov a rutiny, ktorými sa sami obmedzujeme.

  • Upokojiť svoj nervový systém a napojiť sa na flow state.

  • Využiť energiu podnetného prostredia na revitalizovanie dávno zabudnutých snov a tvorenie nových obohacujúcich vízií.

  • Otvoriť sa novému a prospešnému, čo nás teší a napĺňa.

  • Efektívne využívať svoju energiu, svoj potenciál a kreativitu.

  • Nájsť väčšiu jasnosť v životných rozhodnutiach a resetovať svoj vnútorný kompas.

  • Uprostred ničoho…v nekonečnej púšti sa rozpamätať na to, čo dáva nášmu životu zmysel.

Treba talent? 

Všetko potrebné máme všetci v sebe.

 

Skutočne pre každého? 

Nevhodné pre každého, kto je spokojný a netúži už meniť svoj život. 

Ako je to náročné?  

Táto výprava je len tak náročná, aký odpor jej sami kladieme. Tou jedinou prekážkou na tejto ceste sme si totiž sami.

YOURNEY icona rainbow new na web white photo.png

Termín výpravy:

17.3. - 24.3.2024

Cena

na osobu

2639 €

Miesto: Tradičný beduínsky camp v ktorom sa uskutoční naša výprava sa nachádza neďaleko Petry, v srdci púšte Wadi Rum, známej z filmových klasík ako Duna, Star Wars, či Lawrence z Arábie

Ubytovanie: V komfortných dvojlôžkových beduínskych stanoch s postelami a s vlastnou kúpeľňou, sprchou a toaletou. 

Výlety: Súčasťou našej výpravy je aj návšteva v magickej Petre a výlet po krásach púšte Wadi Rum. Oba tieto výlety sú už zahrnuté v cene.

Strava: Čerstvá tradičná lokálna, vhodná aj pre vegetariánov

Čas: 17. – 24. marec 2024.

Cena na osobu zahŕňa lektorné, víza, vstupné poplatky na prehliadku Petry, sprievodcu a ubytovanie v hoteli v Petre. Zahŕňa tiež vstupný poplatok do Wadi Rum, sprievodcu a ubytovanie v komfortných viaclôžkových beduínskych stanoch vo Wadi Rum, spoločnú dopravu v Jordánsku a plnú penziu. V cene sú do 31. decembra 2023 zahrnuté aj letenky. Cena je s DPH

V cene nie je zahrnuté cestovné poistenie, ktoré si musí každý účastník zabezpečiť individuálne podľa toho, či chce len zdravotné poistenie, alebo aj poistenie batožiny a storna v prípade neúčasti. Od 1. januára 2024 nie sú v cene zahrnuté ani letenky, pretože sa ich cena v čase mení.

Viac info: info@tvorsi.com

Až keď sa vzdáme toho kým sme, staneme sa tým, kým by sme mohli byť.

Jalāl ad-Dīn Muhammad Rūmī

perzský básnik, teológ a mystik

1207 - 1273

Ak ste na výprave Upcycle Yourself reštartovali svoje nekonečné schopnosti a možnosti, s ktorými sa všetci rodíme, tak na výprave Yourney ich budeme ďalej rozvíjať. Táto výprava je však vhodná nielen pre vás, ktorí ste už absolvovali výpravu Upcycle Yourself, ale pre každého z vás, kto už vie, že tým jediným človekom, ktorý nám stojí v ceste sme si sami a túžite si tú cestu uvoľniť, aby ste sa mohli posunúť až tam, kde ste ani netušili, že sa dostať dá.

itinerár výpravy:  

 1. Deň  odlietame z Viedne do mesta Aqaba, ktoré sa nachádza na pobreží Červeného mora. Z letiska sa presúvame k starovekej Petre, kde prespíme prvú noc. 

 2. Deň  ráno vyrazíme na prehliadku tejto magickej perly minulosti. Petra znamená skala. Väčšina z nás pozná nádherný chrám Al-Khazneh, ale Petra je celé mesto vysekané do pieskovca, ktoré bolo rušnou križovatkou obchodných ciest ešte pred našim letopočtom. Večer sa z Petry presunieme do beduínskeho tábora v púšti Wadi Rum, ktorý bude našim útočiskom po zvyšok cesty. 

 3 - 7. Deň  sa v nekonečne odľahlej púšti, známej aj ako Mesačné údolie, vypravíme na tú najobjavnejšiu cestu, na ktorú sa môže človek vydať - na cestu do seba, aby sme našli ten najvzácnejší poklad, po ktorý sme prišli. V jeden z týchto dní vyrazíme na výlet s miestnymi beduínmi, aby sme sa nechali ohromiť krásou tejto majestátnej púšte, právom zahrnutej na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. 

 8. Deň  obohatení o tie najvzácnejšie poklady odlietame z jordánskeho mesta Aqaba naspäť do Viedne.

title_black_NEW copy copy mini.png

Prečo ju potrebujeme úplne všetci práve teraz 

viac, ako kedykoľvek

v minulosti

o mne W.png

Každý ju má.

Ale málokto vie, ako ju v sebe prebudiť, vedome rozvíjať a efektívne využívať. Rád vás to kúzlo naučím.

wadirum 06.jpg

Privilégiom života je stať sa tým, kým skutočne si.”

C. G. Jung

zakladateľ analytickej psychológie

1875 - 1961

Bude nás tešiť byť aj vašim sprievodcom na ceste k tomu najúžasnejšiemu pokladu, ktorý môžeme vo svojom živote nájsť. ​Vašimi sprievodcami na výprave k sebe budú Zuzana Burdanová a Rasťo Michalik.

Vaši sprievodcovia výpravou Yourney:

Zuzana Burdanova.JPG

Zuzana Burdanová 

vyštudovala Ekonomickú univerzitu vo Viedni a na začiatku svojej cesty pracovala v medzinárodných inštitúciách v Londýne a Austrálii zameraných na pomoc rozvojovým krajinám. Púť po Južnej Amerike však zmenila jej smerovanie. Pod vedením bhutánskeho majstra Namkhai Norbu sa venovala štúdiu tibetského buddhizmu. Najskôr v Peru a potom aj na Slovensku založila inovatívnu cestovnú agentúru Be Free Tours. Okrem tvorenia netradičných zážitkov pre turistov sa rozhodla organizovať aj oslobodzujúce, inšpiratívne a tanečné eventy pod značkou Ecstatica. Zuzana je kvalifikovanou lektorkou kundalini yogy, Theta healingu, facilitatorka Ecstatic Dance (India), tanečnej terapie (CZ) a mystického tanca (Thajsko). V súčasnosti mentoruje svojich klientov na ceste k väčšiemu sebapoznaniu a je ich sprievodkyňou po vonkajších, aj vnútorných svetoch.

Recenzie účastníkov

minulých výprav:

RastoMichalik photo.jpg

Rasťo Michalik študoval kreativitu na Slovensku, vo Francúzsku aj v Kanade a celý život sa ňou úspešne živí. Jeho idei pomohli zarobiť jeho globálnym aj lokálnym klientom stovky miliónov eur, sú súčasťou zbierky Slovenskej národnej galérie a dvom začínajúcim slovenským firmám (Made by Vaculik a MUW Saatchi & Saatchi) umožnili vyrásť na špičku vo svojom odbore a uspieť aj vo svete. Pod jeho vedením vyhrali viac ako 180 prestížnych cien od New Yorku po Tokio. V roku 2021 sa rozhodol predať svoj podiel v úspešnej agentúre a vytvoril projekt TVORSI, pod záštitou ktorého organizuje unikátne výpravy vedomej kreativity pre každého, kto túži odhaliť ako jednoducho sa z problémov tvoria riešenia, z predstáv tvorí realita a z nemožného tvorí možné. "Prečo by som mal ďalej chytať ryby pre iných, keď môžem každého, kto si túži plniť želania, naučiť tie zázračné rybky chytať?”

Miša Grešková 01.jpg

„Ešte som nezažila nič podobné, aby som bola tak sama sebou ako tu. 

 

Ťažko sa to vysvetľuje, ale väčšinou robíme to, čo sa od nás očakáva, alebo, čo si myslíme, že máme robiť, kalkulujeme, čo kto a čo kedy... Ale tu som bola úplne decko na školskom výlete. Smiech až do kŕču. 

 

Je to práve kreativita, ktorá nás vedie a umožňuje nám žiť podľa seba. Ak máte pocit, že sa točíte v kruhu, alebo len chcete od života viac, choďte na TVORSI. 

 

Ja som od toho nečakala nič, hlavne som nechcela žiadnu ezoteriku. Nakoniec to bol najlepší workshop môjho života. Dal mi krídla. Fakt mám pocit, že viem lietať a hlavne, že môžem lietať."

MICHALA GREŠKOVÁ

Brand Manager

SUPERSHAPE

Zora Vypustakova.JPG

„V TVORSI je uchopená podstata života.

Je ňou nespútaná kreativita, ktorá vytvára priestor na objavenie nekonečného v nás. Rasťove myšlienky vnášajú svetlo do príčin našich nezdarov, ale aj úspechov. Svojim otvoreným srdcom ponúka spôsob, ako vykročiť k novému životu. Každopádne cesta s ním je novým dobrodružstvom, ktoré stojí za to. Je to vzrušujúca skúsenosť, často plná smiechu.

 

Cítim vďačnosť, že v mojom vesmíre nie som sama.

 

Ďakujem zo srdca, Rasťo.”

ZORA VYPUŠŤÁKOVÁ

Director of Administration and Public Procurement

NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA

Life & Business Coach, Etikoterapeut 

ŠKOLA EMOČNEJ GRAMOTNOSTI

Referencie NEW
Denisa Lipovska 2 stvorec.jpg

„Len veľmi ťažko viem zhrnúť o čom je TVORSI, pretože to je absolútny zážitok, ktorý vám dokáže zmeniť život. 

 

Takéto pobyty sú skutočne hodnotnou výživou pre vašu dušu, sú o tom, že tam zažijete nepoznané, že v sebe objavíte veci pred svetom skrývané, že dokonale precítite seba, že zažijete absolútne nefalšované pocity v skupine cudzích ľudi, že budete možno plakat od smiechu, možno od dojatia a možno tiež vyplavíte staré krivdy a možno precítite opät niečo zabudnuté...

 

Každopádne ale budete úplne sami sebou bez cenzúry, bez predsudkov, bez nálepiek a v skupine, ktorá vám vytvorí tak bezpečné prostredie, aké ste možno doteraz nenašli nikde inde.

 

S veľkou vďakou a láskou spomínam na tento výlet. Verím, že bude dopriate jedného dňa všetkým bytostiam zažit presne toto."

DENISA LIPOVSKÁ

Motherhood & Fitness & HealthyLifestyle

@DenisaLipovska

Dominika Rešetová.JPG

„Tá cesta rozhodne stojí za to. Tá cesta je totiž život sám.

 

Predstava vystúpenia z komfortnej zóny a absolvovania niečoho dovtedy nepoznaného s neznámou skupinou DOBROdruhov vo mne od prvej chvíle vyvolala nekonečnú zvedavosť. Takú tú zvedavosť, ktorú som si pamätala z detstva, keď sa blížili moje narodeniny a ja som zaspávala plná radosti z predstavy darčekov, ku ktorým som bola opäť o kúsok bližšie  Rozhodnutie zúčastniť sa výpravy YOURNEY, stať sa pozorovateľom vlastnej mysle, z nej prameniacich strachov a otvoriť sa novým príležitostiam spätne považujem za jedno z najlepších v mojom živote. 

 

Rasťo je človek, ktorý svojou otvorenosťou, pravdivosťou a láskavosťou vytvorí bezpečný priestor každému z nás, aby v magickej púšti, v ktorej zdanlivo nič nie je, mohol zabudnúť na všetky role, ktoré každodenne zastáva a vrátiť sa tak k pravej podstate svojho bytia. Sme tými, kým si dovolíme byť a sme jedinými (ne)tvorcami svojich vlastných životov. Real game chang-er je okamih absolútneho precítenia zodpovednosti zaň. Vtedy už nezostáva iné, len si „vyhrnúť rukávy“ a pustiť sa do vedomej práce na sebe samom. Tá cesta rozhodne stojí za to. Tá cesta je totiž život sám."

DOMINIKA REŠETOVÁ

Zriaďovateľka základnej školy

FELIX TRNAVA

Sonicka Barcajova mini.jpg

„Na Rasťovom TVORSI

ide o život.

 

A to myslím úplne doslovne. Pretože ak sa na jeho výpravu vydáš, tvoj život dostane úplne iný rozmer a objavíš jeho novú dimenziu. Absolvuješ pochopenia, uvedomenia a stavy, ktoré ti to, čo si doteraz vnímal ako realitu, prekopú od základov.

 

Ak si pod kreativitou predstavuješ kreslenie, rýpanie dlátkom do dreva alebo modelovanie z hliny, po TVORSI dobrodružstve pochopíš presne ako sú predstavy a očakávania práve to, čo zväzuje tvoj absolútne bezodný potenciál. Kým bol Rasťo úradujúci kráľ reklamy, dokázal veľakrát ovplyvňovať spotrebiteľa dokonalým spôsobom. Teraz, v jeho najlepšom ever everest vynáleze - TVORSI dokonale mení životy. A to myslím úplne bez srandy, i keď o extrémne smiešne situácie veru núdza nebola ani náhodou. Toto potrebuje každý z nás. Rasťo, ďakujem.”

SOŇA SPIŠIAKOVÁ

NIJE.SK

mino color.jpg

„Myslel som si, že o kreativite sa už nemôžem naučiť nič nové, lebo som ju "zjedol na raňajky". 

 

No mýlil som sa. S rovnakou vášnou, s akou Rasťo kedysi vytváral tie najlepšie kampane na Slovensku, nás teraz sprevádzal dobrodružnou cestou, na konci ktorej som znovuobjavil sám seba."

MILAN BIELIK

Držiteľ ceny Filip za výnimočný osobný prínos no slovenskej kreativity

Creative Director

MADE BY VACULIK

baša števulova white mini.jpg

„Očakávania už väčšinou nemám a radšej sa nechám prekvapiť, no tu by aj tie najväčšie boli úplný šuviks.

 

Neplánujem vám rozprávať o tom ako sme sa mali, lebo nie som dobrý pisár a moje slová by ani zďaleka neopísali to, čo sme si všetci z tohoto víkendu odniesli. Kto to už zažil, presne vie o čom hovorím, kto nie, najviac by som mu túto výpravu s Rasťom dopriala. Už teraz sa teším na upgrade kreativity a ďalší výlet.”

BAŠA ŠTEVULOVÁ

Bývalá najlepšia slovenská snowboardistka dnes mama a úspešná influencerka

@basastevulova

Evita nove foto.jpg

„Ak by ste si mali vybrať jeden jediný workshop v živote, choďte s Rasťom Michalikom na jeho TVORSI.

 

Bol to neskutočný zážitok. Domov som sa vrátila ako znovuzrodená. Plná nápadov, elánu, energie. Dostala som sa tam do takých kreatívnych dimenzií, že keď o tom ľuďom rozprávam, neveria úplne, že to všetko som zažila za triezva. Vrátila som sa ako človek, ktorý nemá žiadne problémy.

 

Vedela som však, že skôr či neskôr tá vlna prejde. Život je taký. Veľa práce, soplíková sezóna, málo času pre seba… Také tie zábavky, ktorými nás vesmír uzemní a ukáže nám, že s hlavou v oblakoch sa nedá žiť večne. A po pár týždňoch týchto chuťoviek mi konečne došlo, čo bol pre mňa najväčší prínos celého workshopu.

 

Našla som tam niečo, čo som všade inde márne hľadala. Dôveru v samú seba. V svoju kreativitu. V to, kto som v každom okamihu svojho života. Či už som hore alebo dole, dnes viem, že som a budem ok. Dokážem sa totiž kedykoľvek znova napojiť na zdroj. Je vo mne. 

 

Možno si myslíte, že to je blbosť, ale verte tomu, že pre toho, kto stratil v živote sebadôveru a sebalásku, je toto zistenie na nezaplatenie. A ja som si to uvedomila vďaka Rasťovi a skvelým ľuďom, ktorých som na Upcycle Yourself stretla. ❤️

 

Váš zážitok bude možno iný. Ale verte, že si domov odnesiete presne to, čo potrebujete."

EVITA KLIMO

Chief Rainbow Officer

SPACE UNICORN

Janka Škorvánková stvorec.jpg

„Najlepšia investícia času a peňazí pre mňa doteraz.

Bola to Jazda!!! Výprava do môjho najhlbšieho Ja. Smiala som sa a plakala..., plakala a smiala sa, zrýchlene dýchala, radosťou sa opíjala... pocitom úplného naplnenia v celej svojej podstate rozjímala a tešila sa.

 

Kým to nezažiješ, ako by si ani nebol. Vypravila som sa na cestu už tak vzdialenú…, nie však neznámu. Tie pocity vo mne rezonujú aj teraz, cítim teplo, mravenčenie, som dojatá, sama zo seba, z toho čo sa mi udialo. Toto je to, čo nás robí výnimočnými..a ľudmi, vo svojej pravej podstate. Sme plní lásky, pochopenia, pokory a chuti žiť. Žiť tak, ako to cítime, keď sme. Keď sme to MY, keď si to TY, uvedomený so sebou samým, so svojimi krivdami, zlyhaniami, úspechmi, očakávaniami, keď to pustíš a uvedomíš si, že TOTO SI TY, tak ako to teraz cítiš, to je tá vlna, na ktorej chceš surfovať ďalej životom a je to neopísateľné!!! To sa dá proste len zažiť, navnímať, precítiť. 

Duševný orgazmus!!!”

JANA ŠKORVÁNKOVÁ

HR Manažér

FISKALPRO

Lenka Soos štvorec3.jpg

„TVORSI je event, ktorý by mal byť aspoň raz ročne na predpis od praktického lekára s plným hradením zdravotnej poisťovne pre každého.🙂 

Veď každý z nás si občas potrebuje tak naozaj upratať aj v duši. Je to spomalenie, stíšenie aj sebapoznanie, pretože ak pred niečím z toho neporiadku utekáme zväčša k ničomu nedobehneme a pritom je celkom jednoduché zmeniť to. Rasťo objavil manuál ako na to a my všetci sme vďaka nemu zistili, že ho máme tiež. Len na to niekedy zabudneme.

 

Ďakujem za pripomienku.🙂"

LENKA ŠÓOŠOVÁ

Televízna moderátorka

TV MARKÍZA

Slavka_Černáková mini.jpg

„Táto výprava bola pre mňa po skutočne dlhej dobe veľmi silným a zásadným zážitkom. 

Čo mi zostalo je nielen pocit, ale aj chuť a vôľa ísť cestou, ktorou nás Rasťo previedol. Zrazu sa mi ukázali možnosti, ktoré som predtým nevidela. Zobudila som vo svojom vnútri to, čo už poriadne dlho spalo. A tým je pocit vnútornej slobody, neobmedzené možnosti, odvaha ísť a robiť chyby, tvoriť pre radosť čokoľvek a kdekoľvek.

 

Čistá hlava, otvorená myseľ, najmä však odhodlanie ísť cestou, ktorá neubližuje, ale rozvíja. A nápady prichádzajú jeden za druhým. A ľudia okolo mňa sa čudujú, kde som bola, čo sa mi stalo, pretože s tým prišla aj ľahkosť bytia. Pre mňa aj pre moje okolie :-)

 

Pre mňa bola výprava doslova UPCYCLING MYSELF - dostala som sa za obeh. Opustila som zaužívané a teda bezpečné, ale stagnujúce. A to je to! Som nad tým a ďakujem za to. Išla som s očakávaniami. Nielenže som očakávania vôbec nepotrebovala, ale už ich ani potrebovať nebudem. Našla som totiž niečo, čo ich potrebu úplne vymazalo.

 

A pre pre ďalších účastníkov výpravy odkaz: Nemusíte nič zdieľať, nič hovoriť, je to len a len na vás a o vás. Rasťo vytvoril priestor byť NAOZAJ sám so sebou, pozrieť sa do vnútra a vykročiť na vlastnú  cestu. Rasťo mi ukázal, že status, povolanie, skúsenosti - to všetko je pekné, ale vôbec to nepotrebujem, pretože môžem byť kedykoľvek kýmkoľvek a kdekoľvek. Pretože som sa vrátila k sebe.

 

V neposlednom rade, ako učiteľka, mám obrovské množstvo inšpirácii ako môžem rozvíjať kreativitu u svojich detí. Už teraz sa teším na tie nápady a úžasnú tvorbu!"

SLÁVKA ČERNÁKOVÁ

učiteľka pre I. stupeň

ZŠ RUŽOVÁ DOLINA

MonikaX.jpg

„Rasťo dodá odvahu nie len objaviť, ale aj žiť naše poslanie, pre ktoré sme sa narodili. 

 

V každom z nás je poklad. Náš najlepší učiteľ a priateľ je ten, kto z nás vydoluje ten hlboko ukrytý diamant. Pomôže udržať náš vnútorný oheň, aby sme mohli uveriť v náš sen. Dáva inšpiráciu, kde my sami nevidíme riešenie. Nekritizuje, ale vypočuje a podporuje.

 

Pre mňa každé stretnutie s ním znamená jedno veľké dobrodružstvo, ktoré ma originálnym spôsobom posúva ďalej. Vyburcuje ma tvoriť, pracovať s veľkým nadšením a veriť vo svoje hodnoty. A to všetko v hlbokej dôvere, ktorá je tak cenná.

 

Týmto človekom je pre mňa Rasťo Michalik. VEĽKÉ ĎAKUJEM, za to že si.”

MONIKA KASSAYIOVÁ

Zakladateľka Mind & Outdoor Centra

SHAMBHALA v Slovenskom krase

Peter Izo_BW mini.jpg

„Odporúčal by som

to zažiť každému.

Pre mňa to bolo úžasné stretnutie z viacerých dôvodov. Bolo mi potešením stretnúť sa po rokoch s Rasťom Michalikom, ktorý ma toho kedysi veľa naučil a nechať si ukázať cestu, na ktorej som sa opäť veľa naučil. Myslím si, že každý, kto sa pre toto dobrodružstvo rozhodne, tam pre seba nájde to podstatné a dôležité, čo možno ani nečakal. No o to dôležitejšie to môže byť.”

PETER IŽO

Držiteľ ceny Filip za výnimočný osobný prínos no slovenskej kreativity

Creative Director

MADE BY VACULIK

Marta SLSP mini COLOR.jpg

„Zrovna včera som niekomu hovorila, ako mi už tento kurz pomohol zmeniť pár vecí v živote a aktuálne sa chystá ďalšia veľká zmena, čistý skok z komfortnej zóny! Takže ide sa ďalej, pretože viem, že mi to pomáha byť šťastnou.

 

Nemala som vopred žiadne očakávania, v zásade najmä preto, že som na to nemala poriadne ani čas myslieť, takže som iba večer zbalila kufor a proste prišla :) 

Každopádne, aj keby som sa dopredu zamýšľala, čo ma asi čaká, nikdy by mi nenapadlo, že to bude až takéto dobrodružstvo, a že sa dostanem až do takej hraničnej situácie, ako je plač (som zaň vďačná). Pravdou je, že celá atmosféra, kúzlo miesta a aktivity, ktoré sme robili, mi ukázali, že mám vo svojej skrini ešte stále zopár kostlivcov, hoci som bola presvedčená, že sú už dávno preč. Zaskočilo ma to a nebolo to úplne príjemné. Ale som rada, že to prišlo teraz, keď už viem čo s tým urobiť - pretože na každý problém existuje ideálne riešenie :) 

 

Rasti, želám Ti ešte veľa veľa energie pomáhať ľuďom na ich ceste, či už ku kreativite, alebo k čomukoľvek budú potrebovať. 

 

Veľká vďaka za “kreatívnu cestu k sebe samej”.

MARTA CESNAKOVÁ

hovorkyňa banky

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Marek Falat 02 square.jpg

„10 rokov som sa špecializoval na výskum kreativity v Ústave experimentálnej psychológie SAV.    

 

Do jej tajomstiev som prenikal najmä rozumom. Tento kurz mi ukázal skratku, ktorá vedie cez srdce. Rasťo je tým pravým sprievodcom na ceste do tohto čarovného sveta. Dokáže Vám ušetriť roky hľadania, blúdenia a slepých uličiek. Ak tento kurz absolvuje kritické množstvo ľudí, je šanca, že sa Zem stane lepšie miesto pre život."

Mgr. MAREK FALAT PhD.

Psychológ

Ada-Simsikova square.jpg

„Keďže som o Rasťovi počula veľa dobrého, vedela som, že očakávania si môžem nastaviť vysoko. 

 

Ale čo presne bude predmetom workshopu, to som netušila. Predstavovala som si všeličo a dostala som presne to, čo som potrebovala. Aj keď som si predtým nemyslela, že vôbec niečo potrebujem."

ADA ŠIMŠÍKOVÁ

Account Director

MADE BY VACULIK

Dagmar.jpg

„Keby bola kreativita nákazlivá, tak by som chcela byť servítkou, do ktorej si kýchne práve Rasťo Michalik.

 

Srandujem! Je jasné, že talentovaným kreatívcom sa nikto za víkend nestane, ale práve kreatívna výprava TVORSI s Rasťom, mi ukázala, že to, či budem follower alebo sa stanem creator závisí iba na mne. Otvoriť sa kreativite, ktorá je v každom z nás a zanechať po sebe unikátny odtlačok, znamená nastúpiť na nevychodenú cestičku, na ktorej nikdy neviete či kráčate správne. Dejú sa na nej zázraky a znamenia, ktoré v pravý čas ukážu smer a dodajú pocit, že predsa len každý váš krok niekam smeruje.

 

Pre mňa bolo takým zázrakom TVORSI. Som zaň nekonečne vďačná a považujem to za jedno zo svojich najlepších rozhodnutí. Vrelo odporúčam zažiť každému pocestnému, ktorého znudili vychodené cestičky a unavuje status: follower."

DAGMAR BRUCKOVÁ

Project & Marketing Manager

PRESSBURG ACADEMY

Jana Kollarikova square.png

„Krásne, plné, radostné

a rešpektujúce.

Na tejto výprave sa nič netlačí, iba pozýva, skrze osobnú zvedavosť a inšpiráciu. A zasahuje celé spektrum vnímania: od rozumového porozumenia, kde sú potrebné informácie, logické súvislosti a postupnosť, až po oblasť emocionálneho a fyzického uvolnenia, bez ktorého tažko precítiť srdce - priestor tak potrebný pre rozvoj kreativity. Pocity ako radosť, vášeň, vzrušenie a túžba, to všetko môže účastník zažiť, pokial sa sám rozhodne a dovolí si otvoriť sa Rasťovym "pozvánkam”, na ktoré plynulo a nenásilne postupne zameriava naše vnímanie.

 

Odporúčam všetkým, no najmä tým, ktorí neuverili, že “to nie je možné". ĎAKUJEM za príležitosť si to zažiť.”

JANA KOLLÁRIKOVÁ

Učiteľka v materskej škôlke

Domškôločka AKO DOMA

Viktor Risko square.jpg

„Je to zážitok, ktorý stojí za to prežiť a následne ho žiť!

 

Kreativita znamená tvoriť si živoť. Jej zmyslom je vedomé poznanie života, ktoré sa nám naplno otvorí keď otvoríme svoje srdce a myseľ. Vtedy prechádzame za hranicu našich racionálnych predstáv a otvárajú sa nám nové obzory žitia. Rasťo je svojím pútavým životným príbehom a rozhodnutiami, ktoré v ňom učinil, inšpiratívnym médiom na tejto ceste. Ak túžite po doposiaľ nepoznaných predstavách a poznaniu vlastných možností bytia, dajte dôveru jeho poslaniu a službe.

 

Keď som šiel na túto výpravu, tak som šiel s jediným motívom. Chcel som si odtiaľ odniesť jednu myšlienku, ktorá ma posunie ďalej. Stalo sa to a som za to vďačný. "Nádej nie je to presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že to čo robím má zmysel, bez ohľadu na to, ako to dopadne..." práve v tom je tá esencia, ktorú mi dalo poznanie kreativity a predstavivosti v Rasťovom ponímaní.”

VIKTOR RIŠKO

Marketingový manažér a zakladateľ

Triumph Gallery Slovakia

VIKTOR & MARKETING FRIENDS

Lucia Hlavackova 7.jpg

„Od tejto výpravy sa mi so sebou žije ľahšie.

 

Pred výpravou som si prečítala pár recenzií tak ako možno práve ty teraz čítaš moju a váhaš. Tak už neváhaj a choď “nájsť signál a naladiť si anténu”. Táto výprava je neprenosná skúsenosť, zážitok, objavovanie, nájdenie, radosť, rozšírený obzor aj naplnenie, z ktorého čerpám do dnešného dňa. Nič čo vyprchá, ale ostane. Je to mega. 

 

Ďakujem všetkým účastníkom tej našej a hlavne tebe Rasťo, za obohatenie. 

LUCIA HLAVÁČKOVÁ

Televízna moderátorka

TV MARKÍZA

Milina Matulova MINI.jpg

„Táto výprava je jedna z najlepších vecí, ktoré pre seba môžete spraviť. 

 

Chcela som Rasťa dotiahnuť k našim študentom na Lýceum C.S.Lewisa. Rozprávame sa o kreativite ako nevyhnutnej zložke v procese Design thinkingu a z toho, čo som si o Rasťovi prečítala, som bola presvedčená, že toto bude bomba. Snažíme sa, aby mali študenti možnosť inšpirovať sa od najlepších. Rasťo však jednoznačne povedal - ak sa chceme baviť o kreativite, poď si to zažiť ku mne na kurz. Tak som šla.

 

A bola to tá najlepšia vec, ktorú som mohla pre seba urobiť. Roztvoril mi moje krídla ešte viac, dodal odvahu ísť do vecí, ktoré sa na prvý pohľad zdajú väčšie ako ja a pripomenul mi, že tú cestu si ešte môžeme aj užívať. Ak rozmýšľate nad absolvovaním kurzu u Rasťa, oslovuje vás možnosť toho, že sa dá k životu pristupovať vedome a tvoriť si ho s radosťou a ľahkosťou, určite do toho treba ísť. Len výnimočne sa stane, že niekto vymyslí geniálny nápad ako šíriť dobro - Rasťovi sa to podarilo. Choďte sa o tom presvedčiť osobne."

MILINA MATULOVÁ

Pedagóg zodpovedný za pilier podnikavosti

LÝCEUM C.S.LEWISA

Beata Holtánová.jpg

„S Rastom som mala príležitosť - šťastie - spolupracovať. Kurz vedomej tvorivosti bol prirodzený krok, kedy som sa chcela ďalej od neho učiť - inšpirovať.

 

1. Neviem si predstaviť, kto, ak nie Rasťo, má väčšiu kompetenciu, princípy vedomej tvorivosti v nás otvárať. Mnoho rokov ich na najnáročnejších biznisových zadaniach overoval! Jeho úspešné výsledky a súčasne osobnosť (!) hovoria za všetko. 

 

2. Človeka jednoduchosť tých princípov prekvapí. Máme ich v sebe bez ohľadu na pracovné zameranie, avšak sú pod nánosmi rôznych stereotypov ukryté. Cestu k nim si musíme odmakať sami, je však dobré, ak nás ňou niekto skúsený prevedie.

 

3. Za posledné obdobie som si vyskúšala obe polohy vedomej tvorivosti - tú radostnú, dokonca az extatickú, ktorú zažijete, keď sa dostanete do ozajstného flow, avšak prišli aj "skúšky". Prístupy, ktoré pre nás Rasťo otvára, boli v celom svojom rozsahu overované. Konštatujem, že fungujú! Navyše, naše prežívanie všetkých oblastí života, nielen tú pracovnú, výrazne ďalej posúvajú!

 

Veľká vďaka, Rasťo, bol to zážitok a teraz je to radosť!"

BEATA HOLTANOVÁ

Bývalá marketingová riaditeľka BIODERMA CZ & SK, dnes kreatívna duša a spolumajiteľka NEBO NAD ŠTIAVNICOU

312_slsp_portret_jul-R-3.jpg

„S Rasťovou podporou objavíte vlastný kreatívny potenciál, o ktorom ste ani len netušili.

Na stretnutie s Rasťom určite nezabudnete. Je to renesančný človek s nekonečnou fantáziou, veľkým srdcom a schopnosťou meniť idei na niečo veľmi konkrétne. Rasťo vás vždy prekvapí nekonvenčným nazeraním na svet. Mala som šťastie s ním spolupracovať viac ako desať rokov na reklamných kampaniach, z ktorých mnohé patria k tomu najlepšiemu, čo za posledných 25 rokov na Slovensku vzniklo. Kreativita s Rasťom je dobrodružstvo, ktoré rozhodne stojí za to. Svoju tvorivosť dokážete rozvíjať a pod Rasťovým vedením vás to bude aj baviť!

Keby som dávala podpis, tak by som dala Dáša Juríková, žiačka Rasťa Michalika.

Rastík, ďakujem za všetko.”

DÁŠA JURÍKOVÁ

Marketérka roku 2019

Riaditeľka odboru stratégie a rozvoja značky

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Milada square.jpg

„Zažili sme silné dni.

Hlavu otvárajúce, myseľ harmonizujúce, kreativitu oslobodzujúce dni.

 

Ked žijete s vášňou a láskou k tomu, čo robíte, je veľmi pravdepodobné, že budete obohacovať ľudí a svet okolo seba. Tak, ako Rasťo obohatil nás. Know WHO YOU ARE and just BE who you are ;-) Cítim veľkú vďačnosť za tieto dni - new level of mindfulness and teambuilding!"

MILADA HALOVÁ

Držiteľka ceny Marketér roka 2022

Chief Marketing Officer

TATRA BANKA and RAIFFEISEN BANK

holdo foto1.jpg

„TVORSI s Rasťom je ako keby ste ako futbalový fanúšik išli na futbalový kemp k Messimu.

 

Určite by to bol veľký zážitok, pretože by ste strávili čas s tým najpovolanejším. S Rasťom znovuobjavíte v sebe kreativitu nespútaného a nepoškvrneného dieťaťa. Začnete sa pozerať na seba aj na život okolo seba cez nové okuliare a bude len na vás, kedy sa rozhodnete ich nosiť, či doma s vašou rodinou, vonku s kamarátmi, alebo pri vašej práci. Myslím si však, že si ich obľúbite tak, že v nich budete chcieť aj spávať.”

PETER HOLÍK

Head of Marketing Communications

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

veronika.jpg

„Najlepší darček aký

som v práci dostala.

Svoju prácu milujem, ale čím dlhšie ju vykonávam, tak zisťujem, že ma značne vnútorne vyčerpáva. Obzvlášť pandémia na mne zanechala stopy frustrácie a neschopnosti ďalej sa posúvať.

 

Kurz TVORSI som absolvovala v čase, keď som už cítila, že mi chýba inšpirácia, sila a tvorivosť. Práve tu som zistila, že pokiaľ sa nebudem venovať vlastnej psychohygiene a odbúravaniu svojich vnútorných blokov, tak sa nebudem môcť posunúť ďalej.

 

Rasťov neformálny štýl komunikácie a aktivity, ktorými obohacoval svoje "prednášky" vytvorili dokonalú atmosféru, v ktorej som dokázala zahodiť všetky predsudky a konvencie a naplno precítiť podstatu svojho bytia."

VERONIKA BURČÍKOVÁ

Učiteľka slovenského jazyka

Cirkevná základná škola NARNIA

Petra Benčeková square.jpg

Od tejto výpravy som neočakávala vedome nič a predsa podvedome tak veľa.

Asi prvýkrát v živote mám pocit, že som bez strachov a obáv byť sama sebou a otvoriť sa novému. Cítim sa ako  🐙, ktorá objavila podstatu svojich chápadielok a môže ich použiť na otvorenie každého pokladu v mori nekonečných možností. Dopriala by som toto dobrodružstvo každému! 

 

Vďaka Ti Rasťo, si ten naj životný coach akého som stretla a tiež za tvoju štedrosť, dobré a otvorené srdce bez ktorého, by som to nemohla zažiť.”

PETRA BENČEKOVÁ

Sociálny pedagóg

Základná škola Fándlyho 11, Pezinok

Rasto Jamrich.jpeg

„Rasťo a kreativita sú siamské dvojčatá.

 

Pochopil to veľmi skoro a vďaka tomu bol v kariére veľmi úspešný. Dalo sa pokračovať ďalej, dostávať nové ceny, zarábať viac peňazí. Rozhodol sa inak, umožniť nám ostatným objaviť našu kreativitu a rozšíriť tak naše možnosti v každej oblasti života. Je to úžasná cesta k sebe, v našich zemepisných šírkach nepoznaná, na ktorú nie je nikdy neskoro.”

RASTISLAV JAMRICH

Podpredseda predstavenstva

EUSTREAM

Peter Blaško stvorec.jpg

„Rasťo cez TVORSI vytvoril platformu, ktorá robí ľudí lepšími – myslím tak všeobecne lepšími, nie „len“ kreatívnejšími profesionálmi.    

 

Stretli sme sa tu manažéri, učitelia, megaúspešní biznismani, študenti, influenceri, učitelia, IT-čkari...., rôzni ľudia, rôzne statusy. To, čo nás spájalo, bola vôľa niečo sa naučiť, niekam sa posunúť. 

Rasťo vytvoril atmosféru, v ktorej sme každou hodinou boli sami k sebe viac a viac otvorení, láskaví, všímaví; a tiež dosť silní prijať aj naše vlastné nedokonalosti alebo zlyhania. Po 4 dňoch odchádzal každý z nás s pocitom, že je lepším človekom. A to je asi najviac, čo si môžeme z akéhokoľvek kurzu odniesť.

 

Ďakujeme Rasťo, baterky nabité."

PETER BLAŠKO

Majiteľ reklamnej a PR agentúry

WEBSTER

bottom of page