top of page

Upcycle

Yourself 

Adventure

of Conscious

Creativity

Termíny výprav

11.05. - 14.05.23 NEBO NAD ŠTIAVNICOU VYPREDANÉ

25.05. - 28.05.23 NEBO NAD ŠTIAVNICOU VYPREDANÉ

01.06. - 04.06.23 NEBO NAD ŠTIAVNICOU VYPREDANÉ

05.10. - 08.10.23 NEBO NAD ŠTIAVNICOU VYPREDANÉ

16.05. - 19.05.24 NEBO NAD ŠTIAVNICOU  rezervovať 

23.05. - 26.05.24 NEBO NAD ŠTIAVNICOU  rezervovať 

Kreativita nie je schopnosť maľovať, ale schopnosť meniť realitu podľa vlastných predstáv. Odhaľte elementárny princíp kreativity, ktorý už pred stáročiami využívali starí mystici, umelci a alchymisti na realizovanie nemožného.

mozajka TVORSI 2less NEW.jpg

Skúste si predstaviť, že ste zabudli spontánne dýchať. Aby ste prežili, musíte si vždy spomenúť, že sa máte nadýchnuť a potom aj vydýchnuť. Popritom robíte samozrejme aj plno iných vecí: pracujete, športujete, bavíte sa, jete, spíte... kvôli čomu sa vám často stáva, že dýchať zabudnete a každú chvíľu omdlievate, lebo vám vždy až v poslednej chvíli dôjde, že sa potrebujete znova nadýchnuť. Viete si to utrpenie vôbec predstaviť?

A presne takto sme dopadli s kreativitou. Spomenieme si na ňu až keď sa “dusíme” v problémoch, do ktorých sa dostávame práve preto, že sme ju zabudli používať prirodzene - plynule a priebežne. A vtedy, keď ju už skutočne súrne potrebujeme, ju použijeme asi tak ťarbavo, ako šoférujeme keď vytiahneme auto len na sviatok.

Tak ako nečakáme s nádychom až do momentu keď omdlievame, ani kreativita tu nie je na to, aby sme ju použili až v stave núdze. Ako kyslík, je nám k dispozícii nepretržite, práve preto, aby sme sa netrápili, ale tešili zo života. Rovnako, ako každým nádychom obohacujeme svoje bunky novou energiou, obohacuje kreativita náš život okamžite, ako jej v tom sami prestaneme brániť a bude v tom pokračovať, kým jej to umožníme. Život bez tvorivosti je trápenie, s ňou nás žiť baví.

Narodil si sa s krídlami.

Prečo sa teda plazíš životom?”

Jalāl ad-Dīn Mohammad Rūmī

perzský básnik, teológ a mystik

1207 - 1273

Prečo Upcycle Yourself? Upcycling je snaha človeka o návrat k prirodzenému princípu evolúcie, fungujúceho všade okolo nás. Všetko v prírode sa vyvíja v rastúcich cykloch. Pozorovať to môžeme od DNA po galaxie. Je preto úžasné, že už vieme upcyklovať plastovú flašu, ale to jediné, čo by sme sa mali naučiť upcyklovať, sme my sami. Vtedy jednou ranou vyriešime všetky svoje problémy, ktoré si spôsobujeme práve tým, že sa neustále snažíme riešiť tisíce problémov mimo nás, miesto toho aby sme sa konečne sústredili na ten jediný zdroj všetkých našich problémov, ktorým sme my sami. 

Žiť v súlade s týmto základným evolučným princípom, nám umožňuje práve kreativita. Bez nej stagnujeme a topíme sa v problémoch. Ak ju však používať vieme, vieme svoje problémy nielen riešiť, ale im aj predchádzať. Vďaka čomu rastieme a prosperujeme nielen my, ale prekvitá aj všetko okolo nás, presne tak ako to funguje prirodzene v prírode. ⁠A práve túto našu superschopnosť nám umožňuje v sebe prebudiť výprava vedomej kreativity Upcycle Yourself.

upcycle yourself.png

Výprava až k samotnému prameňu kreativity, vhodná 

 pre každého  kto túži:

  • zbaviť sa strachu z budúcnosti a neznáma

  • prestať byť obmedzením sebe aj svojim deťom

  • uľahčiť si kreativitou život aj prácu

  • dosahovať viac s menším úsilím

  • predísť, či dostať sa z vyhorenia

  • naučiť sa odhalovať a využívať príležitosti

  • meniť svoje sny na realitu, problémy na riešenia, trápenie na radosť

  • posilniť dôveru v seba a svoje schopnosti

  • nájsť v živote zmysel a radosť

  • zmeniť život, podľa svojich predstáv

Treba talent? 

Všetko potrebné máme všetci v sebe.

 

Skutočne pre každého? 

Nevhodné pre každého, kto nechce
žiť podľa svojich predstáv. 

Ako je to náročné?  

Táto výprava je len tak náročná, aký odpor jej sami kladieme. Tou jedinou prekážkou na tejto ceste sme si totiž sami.

Termín výpravy:

16. - 19. MÁJ

23. - 26. MÁJ

Cena

na osobu

1470 €

Miesto: NEBO NAD ŠTIAVNICOU sú s láskou zrekonštruované 300-ročné banícke domčeky na kopci zvanom Nebo, v nádhernom prostredí s výhľadom na Banskú Štiavnicu.

Čas: V každom termíne začíname vždy vo štvrtok o 17:00 a končíme v nedeľu o 10:00. 

Cena na osobu: zahŕňa lektorné, ubytovanie a plnú penziu od štvrtkovej večere po nedelné raňajky + DPH. Ubytovanie je vo viaclôžkových izbách baníckych domčekov s kompletným sociálnym zázemím.

Doprava: individuálna

Viac info: info@tvorsi.com

title_black_NEW copy copy mini.png

Prečo ju potrebujeme úplne všetci práve teraz 

viac, ako kedykoľvek

v minulosti

o mne W.png

Každý ju má.

Ale málokto vie, ako ju v sebe prebudiť, vedome rozvíjať a efektívne využívať. Rád vás to kúzlo naučím.

Referencie TVORSI

Kreativita je tou najžiadanejšou schopnosťou na všetkých úrovniach, bez ohľadu na profesiu.”

LinkedIn

The Top Skills Companies Need Most

Ako na to? Nečakajte žiadne poučky, ani manuál. Bicyklovať sa tiež neučíme tak, že o tom počúvame, čítame, či pozeráme, ako to robia druhí. S kreativitou je to rovnaké. Preto vás na výpravu do sveta nekonečných možností rovno pozývam. Aktívne si spolu prejdeme celú cestu, vďaka čomu doslova zažijete, ako jednoducho a dokonalo naša kreativita funguje. To pochopenie vám umožní ju v sebe prebudiť, rozvíjať a nechať si ňou denne obohacovať život. Sami sa tak presvedčíte, že schopnosť meniť nemožné na skutočné nemajú len vyvolení, ale každý z nás. 

itinerár výpravy:  

 1. Deň  opustíme hranice našej starej známej reality a vstúpime na územie predstavivosti, kde je možné úplne všetko.

 2. Deň  sa vydáme po stope, ktorá vedie od akéhokoľvek problému k jeho ideálnemu riešeniu. Zájdeme však ešte ďalej a odhalíme dokonca aj to, ako problémy vznikajú, čo nám umožní im s ľahkosťou predchádzať. 

 3. Deň  zájdeme až k prapodstate kreativity, kde objavíme jej elementárny princíp, ktorý umožňuje vzniknúť všetkému, čo kedy bolo a bude vytvorené. Vďaka nemu odhalíme nielen to, ako si tvoriť život podľa svojich predstáv, ale ako mu umožniť, aby akékoľvek naše predstavy ešte prekonal. 

 4. Deň  sa vrátime naspäť do našej známej reality, ale už ako tvorcovia svojho života, ktorí vedia, ako jednoducho sa z problémov tvoria riešenia, z predstáv tvorí realita a z nemožného tvorí možné. To sa prejaví na vašej pohode, vzťahoch, práci aj zdraví.

mozajka TVORSI more.jpg

Bude ma tešiť byť aj vašim sprievodcom na tej najúžasnejšej výprave v histórii ľudstva, ktorá nám umožňuje zažiť aj to, čo ešte pred chvíľou neexistovalo. ​Aj keď sme každý iný, každý z nás je tvor, lebo zmyslom nášho života je tvoriť. Keď netvoríme stagnujeme a trápime sa. Keď tvoríme, zdokonalujeme sa a rastieme. Vtedy dávame svojmu životu zmysel. Vtedy nás život napĺňa, vtedy sme šťastní. 

Miša Grešková 01.jpg

„Ešte som nezažila nič podobné, aby som bola tak sama sebou ako tu. 

 

Ťažko sa to vysvetľuje, ale väčšinou robíme to, čo sa od nás očakáva, alebo, čo si myslíme, že máme robiť, kalkulujeme, čo kto a čo kedy... Ale tu som bola úplne decko na školskom výlete. Smiech až do kŕču. 

 

Je to práve kreativita, ktorá nás vedie a umožňuje nám žiť podľa seba. Ak máte pocit, že sa točíte v kruhu, alebo len chcete od života viac, choďte na TVORSI. 

 

Ja som od toho nečakala nič, hlavne som nechcela žiadnu ezoteriku. Nakoniec to bol najlepší workshop môjho života. Dal mi krídla. Fakt mám pocit, že viem lietať a hlavne, že môžem lietať."

MICHALA GREŠKOVÁ

Brand Manager

SUPERSHAPE

 Bonus pre nás všetkých: 

Každý z vás, kto sa vydá na túto výpravu a získa svoju kreativitu späť, prestane byť obmedzením nie len pre seba, ale aj pre svoje deti. Umožníme tak vyrásť oveľa schopnejšej generácii, akou sme boli sami. Generácii, ktorá už nebude musieť opakovať tie isté chyby len v novej forme, ako ich opakujeme už my po svojich rodičoch. Spolu však pomáhame aj stovkám ďalších detí, pretože vďaka platiacim účastníkom, môžu každú výpravu spolu s nami absolvovať aj dvaja učitelia z materských, alebo základných škôl úplne zadarmo. Princípy kreativity, ktoré si na výprave osvojíte, obohatia váš život v každej oblasti a zásadne zmenia aj váš prístup k práci. To umožní pedagógom absolvujúcim výpravu, podporovať a rozvíjať kreativitu aj v našich deťoch. 

Vďaka tejto našej obojstrannej ochote vrátime do našej spoločnosti aj niečo viac ako len DPH. Ak túto možnosť ponúknete učiteľom svojich detí, budem vám len vďačný. Uprednostňujem učiteľov štátnych materských a základných škôl, pretože tých je najviac, majú teda najväčší vplyv, ale aj najmenšie možnosti. Prihlásiť sa však môžu aj učitelia z ostatných škôl, ktorých rád pozvem, ak nebudem mať záujemcu zo štátnej školy. Stačí, ak mi učitelia, ktorí majú záujem, napíšu na rasto@tvorsi.com.

holdo foto1.jpg

„TVORSI s Rasťom je ako keby ste ako futbalový fanúšik išli na futbalový kemp k Messimu.

 

Určite by to bol veľký zážitok, pretože by ste strávili čas s tým najpovolanejším. S Rasťom znovuobjavíte v sebe kreativitu nespútaného a nepoškvrneného dieťaťa. Začnete sa pozerať na seba aj na život okolo seba cez nové okuliare a bude len na vás, kedy sa rozhodnete ich nosiť, či doma s vašou rodinou, vonku s kamarátmi, alebo pri vašej práci. Myslím si však, že si ich obľúbite tak, že v nich budete chcieť aj spávať.”

PETER HOLÍK

Head of Marketing Communications

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

RastoMichalik photo.jpg

Rasťo Michalik

Tvorca a sprievodca výpravami 

vedomej kreativity TVORSI

Víťaz 180-tich cien z najprestížnejších svetových festivalov kreativity a efektivity od New Yorku po Tokyo.

Recenzie účastníkov:

Marta SLSP mini COLOR.jpg

„Zrovna včera som niekomu hovorila, ako mi už tento kurz pomohol zmeniť pár vecí v živote a aktuálne sa chystá ďalšia veľká zmena, čistý skok z komfortnej zóny! Takže ide sa ďalej, pretože viem, že mi to pomáha byť šťastnou.

 

Nemala som vopred žiadne očakávania, v zásade najmä preto, že som na to nemala poriadne ani čas myslieť, takže som iba večer zbalila kufor a proste prišla :) 

Každopádne, aj keby som sa dopredu zamýšľala, čo ma asi čaká, nikdy by mi nenapadlo, že to bude až takéto dobrodružstvo, a že sa dostanem až do takej hraničnej situácie, ako je plač (som zaň vďačná). Pravdou je, že celá atmosféra, kúzlo miesta a aktivity, ktoré sme robili, mi ukázali, že mám vo svojej skrini ešte stále zopár kostlivcov, hoci som bola presvedčená, že sú už dávno preč. Zaskočilo ma to a nebolo to úplne príjemné. Ale som rada, že to prišlo teraz, keď už viem čo s tým urobiť - pretože na každý problém existuje ideálne riešenie :) 

 

Rasti, želám Ti ešte veľa veľa energie pomáhať ľuďom na ich ceste, či už ku kreativite, alebo k čomukoľvek budú potrebovať. 

 

Veľká vďaka za “kreatívnu cestu k sebe samej”.

MARTA CESNAKOVÁ

hovorkyňa banky

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Sonicka Barcajova mini.jpg

„Na Rasťovom TVORSI

ide o život.

 

A to myslím úplne doslovne. Pretože ak sa na jeho výpravu vydáš, tvoj život dostane úplne iný rozmer a objavíš jeho novú dimenziu. Absolvuješ pochopenia, uvedomenia a stavy, ktoré ti to, čo si doteraz vnímal ako realitu, prekopú od základov.

 

Ak si pod kreativitou predstavuješ kreslenie, rýpanie dlátkom do dreva alebo modelovanie z hliny, po TVORSI dobrodružstve pochopíš presne ako sú predstavy a očakávania práve to, čo zväzuje tvoj absolútne bezodný potenciál. Kým bol Rasťo úradujúci kráľ reklamy, dokázal veľakrát ovplyvňovať spotrebiteľa dokonalým spôsobom. Teraz, v jeho najlepšom ever everest vynáleze - TVORSI dokonale mení životy. A to myslím úplne bez srandy, i keď o extrémne smiešne situácie veru núdza nebola ani náhodou. Toto potrebuje každý z nás. Rasťo, ďakujem.”

SOŇA SPIŠIAKOVÁ

NIJE.SK

Denisa Lipovska 2 stvorec.jpg

„Len veľmi ťažko viem zhrnúť o čom je TVORSI, pretože to je absolútny zážitok, ktorý vám dokáže zmeniť život. 

 

Takéto pobyty sú skutočne hodnotnou výživou pre vašu dušu, sú o tom, že tam zažijete nepoznané, že v sebe objavíte veci pred svetom skrývané, že dokonale precítite seba, že zažijete absolútne nefalšované pocity v skupine cudzích ľudi, že budete možno plakat od smiechu, možno od dojatia a možno tiež vyplavíte staré krivdy a možno precítite opät niečo zabudnuté...

 

Každopádne ale budete úplne sami sebou bez cenzúry, bez predsudkov, bez nálepiek a v skupine, ktorá vám vytvorí tak bezpečné prostredie, aké ste možno doteraz nenašli nikde inde.

 

S veľkou vďakou a láskou spomínam na tento výlet. Verím, že bude dopriate jedného dňa všetkým bytostiam zažit presne toto."

DENISA LIPOVSKÁ

Motherhood & Fitness & HealthyLifestyle

@DenisaLipovska

Zora Vypustakova.JPG

„V TVORSI je uchopená podstata života.

Je ňou nespútaná kreativita, ktorá vytvára priestor na objavenie nekonečného v nás. Rasťove myšlienky vnášajú svetlo do príčin našich nezdarov, ale aj úspechov. Svojim otvoreným srdcom ponúka spôsob, ako vykročiť k novému životu. Každopádne cesta s ním je novým dobrodružstvom, ktoré stojí za to. Je to vzrušujúca skúsenosť, často plná smiechu.

 

Cítim vďačnosť, že v mojom vesmíre nie som sama.

 

Ďakujem zo srdca, Rasťo.”

ZORA VYPUŠŤÁKOVÁ

Director of Administration and Public Procurement

NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA

Life & Business Coach, Etikoterapeut 

ŠKOLA EMOČNEJ GRAMOTNOSTI

Lucia Hlavackova 7.jpg

„Od tejto výpravy sa mi so sebou žije ľahšie.

 

Pred výpravou som si prečítala pár recenzií tak ako možno práve ty teraz čítaš moju a váhaš. Tak už neváhaj a choď “nájsť signál a naladiť si anténu”. Táto výprava je neprenosná skúsenosť, zážitok, objavovanie, nájdenie, radosť, rozšírený obzor aj naplnenie, z ktorého čerpám do dnešného dňa. Nič čo vyprchá, ale ostane. Je to mega. 

 

Ďakujem všetkým účastníkom tej našej a hlavne tebe Rasťo, za obohatenie. 

LUCIA HLAVÁČKOVÁ

Televízna moderátorka

TV MARKÍZA

Janka Škorvánková stvorec.jpg

„Najlepšia investícia času a peňazí pre mňa doteraz.

Bola to Jazda!!! Výprava do môjho najhlbšieho Ja. Smiala som sa a plakala..., plakala a smiala sa, zrýchlene dýchala, radosťou sa opíjala... pocitom úplného naplnenia v celej svojej podstate rozjímala a tešila sa.

 

Kým to nezažiješ, ako by si ani nebol. Vypravila som sa na cestu už tak vzdialenú…, nie však neznámu. Tie pocity vo mne rezonujú aj teraz, cítim teplo, mravenčenie, som dojatá, sama zo seba, z toho čo sa mi udialo. Toto je to, čo nás robí výnimočnými..a ľudmi, vo svojej pravej podstate. Sme plní lásky, pochopenia, pokory a chuti žiť. Žiť tak, ako to cítime, keď sme. Keď sme to MY, keď si to TY, uvedomený so sebou samým, so svojimi krivdami, zlyhaniami, úspechmi, očakávaniami, keď to pustíš a uvedomíš si, že TOTO SI TY, tak ako to teraz cítiš, to je tá vlna, na ktorej chceš surfovať ďalej životom a je to neopísateľné!!! To sa dá proste len zažiť, navnímať, precítiť. 

Duševný orgazmus!!!”

JANA ŠKORVÁNKOVÁ

HR Manažér

FISKALPRO

MonikaX.jpg

„Rasťo dodá odvahu nie len objaviť, ale aj žiť naše poslanie, pre ktoré sme sa narodili. 

 

V každom z nás je poklad. Náš najlepší učiteľ a priateľ je ten, kto z nás vydoluje ten hlboko ukrytý diamant. Pomôže udržať náš vnútorný oheň, aby sme mohli uveriť v náš sen. Dáva inšpiráciu, kde my sami nevidíme riešenie. Nekritizuje, ale vypočuje a podporuje.

 

Pre mňa každé stretnutie s ním znamená jedno veľké dobrodružstvo, ktoré ma originálnym spôsobom posúva ďalej. Vyburcuje ma tvoriť, pracovať s veľkým nadšením a veriť vo svoje hodnoty. A to všetko v hlbokej dôvere, ktorá je tak cenná.

 

Týmto človekom je pre mňa Rasťo Michalik. VEĽKÉ ĎAKUJEM, za to že si.”

MONIKA KASSAYIOVÁ

Zakladateľka Mind & Outdoor Centra

SHAMBHALA v Slovenskom krase

veronika.jpg

„Najlepší darček aký

som v práci dostala.

Svoju prácu milujem, ale čím dlhšie ju vykonávam, tak zisťujem, že ma značne vnútorne vyčerpáva. Obzvlášť pandémia na mne zanechala stopy frustrácie a neschopnosti ďalej sa posúvať.

 

Kurz TVORSI som absolvovala v čase, keď som už cítila, že mi chýba inšpirácia, sila a tvorivosť. Práve tu som zistila, že pokiaľ sa nebudem venovať vlastnej psychohygiene a odbúravaniu svojich vnútorných blokov, tak sa nebudem môcť posunúť ďalej.

 

Rasťov neformálny štýl komunikácie a aktivity, ktorými obohacoval svoje "prednášky" vytvorili dokonalú atmosféru, v ktorej som dokázala zahodiť všetky predsudky a konvencie a naplno precítiť podstatu svojho bytia."

VERONIKA BURČÍKOVÁ

Učiteľka slovenského jazyka

Cirkevná základná škola NARNIA

Lenka Soos štvorec3.jpg

„TVORSI je event, ktorý by mal byť aspoň raz ročne na predpis od praktického lekára s plným hradením zdravotnej poisťovne pre každého.🙂 

Veď každý z nás si občas potrebuje tak naozaj upratať aj v duši. Je to spomalenie, stíšenie aj sebapoznanie, pretože ak pred niečím z toho neporiadku utekáme zväčša k ničomu nedobehneme a pritom je celkom jednoduché zmeniť to. Rasťo objavil manuál ako na to a my všetci sme vďaka nemu zistili, že ho máme tiež. Len na to niekedy zabudneme.

 

Ďakujem za pripomienku.🙂

LENKA ŠÓOŠOVÁ

Televízna moderátorka

TV MARKÍZA

Ada Skoceková stvorec mini.jpg

„Skvelý víkend s výletom do tretej dimenzie. 

Rasťa poznám už niekoľko rokov, avšak doteraz som ho poznala „len“ ako kreatívca v reklame. Keď som sa dozvedela, že pripravuje a organizuje semináre „Upcycle Yourself“, tak som si predstavovala, že to bude určite kreatívne, bláznivé, odvážne, ale aj vážne a že by som sa mohla dozvedieť niečo, čo ešte neviem. A viete aké to bolo?

 

Presne také 😊

Rasťo ďakujem z celého srdca, že si mi ukázal „ako na to“

ANDREA SKOČEKOVÁ

mama & manželka & riaditeľka eventovej agentúry BRAND ADVERTISING

Dagmar.jpg

„Keby bola kreativita nákazlivá, tak by som chcela byť servítkou, do ktorej si kýchne práve Rasťo Michalik.

 

Srandujem! Je jasné, že talentovaným kreatívcom sa nikto za víkend nestane, ale práve kreatívna výprava TVORSI s Rasťom, mi ukázala, že to, či budem follower alebo sa stanem creator závisí iba na mne. Otvoriť sa kreativite, ktorá je v každom z nás a zanechať po sebe unikátny odtlačok, znamená nastúpiť na nevychodenú cestičku, na ktorej nikdy neviete či kráčate správne. Dejú sa na nej zázraky a znamenia, ktoré v pravý čas ukážu smer a dodajú pocit, že predsa len každý váš krok niekam smeruje.

 

Pre mňa bolo takým zázrakom TVORSI. Som zaň nekonečne vďačná a považujem to za jedno zo svojich najlepších rozhodnutí. Vrelo odporúčam zažiť každému pocestnému, ktorého znudili vychodené cestičky a unavuje status: follower."

DAGMAR BRUCKOVÁ

Project & Marketing Manager

PRESSBURG ACADEMY

Peter Blaško stvorec.jpg

„Rasťo cez TVORSI vytvoril platformu, ktorá robí ľudí lepšími – myslím tak všeobecne lepšími, nie „len“ kreatívnejšími profesionálmi.    

 

Stretli sme sa tu manažéri, učitelia, megaúspešní biznismani, študenti, influenceri, učitelia, IT-čkari...., rôzni ľudia, rôzne statusy. To, čo nás spájalo, bola vôľa niečo sa naučiť, niekam sa posunúť. 

Rasťo vytvoril atmosféru, v ktorej sme každou hodinou boli sami k sebe viac a viac otvorení, láskaví, všímaví; a tiež dosť silní prijať aj naše vlastné nedokonalosti alebo zlyhania. Po 4 dňoch odchádzal každý z nás s pocitom, že je lepším človekom. A to je asi najviac, čo si môžeme z akéhokoľvek kurzu odniesť.

 

Ďakujeme Rasťo, baterky nabité."

PETER BLAŠKO

Majiteľ reklamnej a PR agentúry

WEBSTER

Ada-Simsikova square.jpg

„Keďže som o Rasťovi počula veľa dobrého, vedela som, že očakávania si môžem nastaviť vysoko. 

 

Ale čo presne bude predmetom workshopu, to som netušila. Predstavovala som si všeličo a dostala som presne to, čo som potrebovala. Aj keď som si predtým nemyslela, že vôbec niečo potrebujem."

ADA ŠIMŠÍKOVÁ

Account Director

MADE BY VACULIK

Viktor Risko square.jpg

„Je to zážitok, ktorý stojí za to prežiť a následne ho žiť!

 

Kreativita znamená tvoriť si živoť. Jej zmyslom je vedomé poznanie života, ktoré sa nám naplno otvorí keď otvoríme svoje srdce a myseľ. Vtedy prechádzame za hranicu našich racionálnych predstáv a otvárajú sa nám nové obzory žitia. Rasťo je svojím pútavým životným príbehom a rozhodnutiami, ktoré v ňom učinil, inšpiratívnym médiom na tejto ceste. Ak túžite po doposiaľ nepoznaných predstavách a poznaniu vlastných možností bytia, dajte dôveru jeho poslaniu a službe.

 

Keď som šiel na túto výpravu, tak som šiel s jediným motívom. Chcel som si odtiaľ odniesť jednu myšlienku, ktorá ma posunie ďalej. Stalo sa to a som za to vďačný. "Nádej nie je to presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že to čo robím má zmysel, bez ohľadu na to, ako to dopadne..." práve v tom je tá esencia, ktorú mi dalo poznanie kreativity a predstavivosti v Rasťovom ponímaní.”

VIKTOR RIŠKO

Marketingový manažér a zakladateľ

Triumph Gallery Slovakia

VIKTOR & MARKETING FRIENDS

Marek Falat 02 square.jpg

„10 rokov som sa špecializoval na výskum kreativity v Ústave experimentálnej psychológie SAV.    

 

Do jej tajomstiev som prenikal najmä rozumom. Tento kurz mi ukázal skratku, ktorá vedie cez srdce. Rasťo je tým pravým sprievodcom na ceste do tohto čarovného sveta. Dokáže Vám ušetriť roky hľadania, blúdenia a slepých uličiek. Ak tento kurz absolvuje kritické množstvo ľudí, je šanca, že sa Zem stane lepšie miesto pre život."

Mgr. MAREK FALAT PhD.

Psychológ

baša števulova white mini.jpg

„Očakávania už väčšinou nemám a radšej sa nechám prekvapiť, no tu by aj tie najväčšie boli úplný šuviks.

 

Neplánujem vám rozprávať o tom ako sme sa mali, lebo nie som dobrý pisár a moje slová by ani zďaleka neopísali to, čo sme si všetci z tohoto víkendu odniesli. Kto to už zažil, presne vie o čom hovorím, kto nie, najviac by som mu túto výpravu s Rasťom dopriala. Už teraz sa teším na upgrade kreativity a ďalší výlet.”

BAŠA ŠTEVULOVÁ

Bývalá najlepšia slovenská snowboardistka dnes mama a úspešná influencerka

@basastevulova

Milada square.jpg

„Zažili sme silné dni.

Hlavu otvárajúce, myseľ harmonizujúce, kreativitu oslobodzujúce dni.

 

Ked žijete s vášňou a láskou k tomu, čo robíte, je veľmi pravdepodobné, že budete obohacovať ľudí a svet okolo seba. Tak, ako Rasťo obohatil nás. Know WHO YOU ARE and just BE who you are ;-) Cítim veľkú vďačnosť za tieto dni - new level of mindfulness and teambuilding!"

MILADA HALOVÁ

Držiteľka ceny Marketér roka 2022

Chief Marketing Officer

TATRA BANKA and RAIFFEISEN BANK

mino color.jpg

„Myslel som si, že o kreativite sa už nemôžem naučiť nič nové, lebo som ju "zjedol na raňajky". 

 

No mýlil som sa. S rovnakou vášnou, s akou Rasťo kedysi vytváral tie najlepšie kampane na Slovensku, nás teraz sprevádzal dobrodružnou cestou, na konci ktorej som znovuobjavil sám seba."

MILAN BIELIK

Držiteľ ceny Filip za výnimočný osobný prínos no slovenskej kreativity

Creative Director

MADE BY VACULIK

Evita nove foto.jpg

„Ak by ste si mali vybrať jeden jediný workshop v živote, choďte na Upcycle Yourself s Rasťom Michalikom a jeho TVORSI.

 

Bol to neskutočný zážitok. Domov som sa vrátila ako znovuzrodená. Plná nápadov, elánu, energie. Dostala som sa tam do takých kreatívnych dimenzií, že keď o tom ľuďom rozprávam, neveria úplne, že to všetko som zažila za triezva. Vrátila som sa ako človek, ktorý nemá žiadne problémy.

 

Vedela som však, že skôr či neskôr tá vlna prejde. Život je taký. Veľa práce, soplíková sezóna, málo času pre seba… Také tie zábavky, ktorými nás vesmír uzemní a ukáže nám, že s hlavou v oblakoch sa nedá žiť večne. A po pár týždňoch týchto chuťoviek mi konečne došlo, čo bol pre mňa najväčší prínos celého workshopu.

 

Našla som tam niečo, čo som všade inde márne hľadala. Dôveru v samú seba. V svoju kreativitu. V to, kto som v každom okamihu svojho života. Či už som hore alebo dole, dnes viem, že som a budem ok. Dokážem sa totiž kedykoľvek znova napojiť na zdroj. Je vo mne. 

 

Možno si myslíte, že to je blbosť, ale verte tomu, že pre toho, kto stratil v živote sebadôveru a sebalásku, je toto zistenie na nezaplatenie. A ja som si to uvedomila vďaka Rasťovi a skvelým ľuďom, ktorých som na Upcycle Yourself stretla. ❤️

 

Váš zážitok bude možno iný. Ale verte, že si domov odnesiete presne to, čo potrebujete."

EVITA KLIMO

Chief Rainbow Officer

SPACE UNICORN

312_slsp_portret_jul-R-3.jpg

„S Rasťovou podporou objavíte vlastný kreatívny potenciál, o ktorom ste ani len netušili.

Na stretnutie s Rasťom určite nezabudnete. Je to renesančný človek s nekonečnou fantáziou, veľkým srdcom a schopnosťou meniť idei na niečo veľmi konkrétne. Rasťo vás vždy prekvapí nekonvenčným nazeraním na svet. Mala som šťastie s ním spolupracovať viac ako desať rokov na reklamných kampaniach, z ktorých mnohé patria k tomu najlepšiemu, čo za posledných 25 rokov na Slovensku vzniklo. Kreativita s Rasťom je dobrodružstvo, ktoré rozhodne stojí za to. Svoju tvorivosť dokážete rozvíjať a pod Rasťovým vedením vás to bude aj baviť!

Keby som dávala podpis, tak by som dala Dáša Juríková, žiačka Rasťa Michalika.

Rastík, ďakujem za všetko.”

DÁŠA JURÍKOVÁ

Marketérka roku 2019

Riaditeľka odboru stratégie a rozvoja značky

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Lucia Verffy stvorec.jpg

„Úchvatný silný zážitok pre telo aj dušu. 

 

Harmónia prírody, jedla, spoločnosti a aktivít v človeku navodí pocit, že všetko bude v živote dobré a všetko, čo príde zvládnem s kreativitou, ktorá je v každom z nás. Tento pobyt vo mne zanechal vieru, že ľudia sú dobrí a vieme sa navzájom podržať a pomôcť si spolu rásť. Odporúčam každému, kto potrebuje objaviť krásu v jednoduchosti a chce zapáliť iskru vo svojom živote aby dokázal veci meniť a smerovať tak aby bol on a ľudia okolo šťastní.

 

Ďakujem, že sa takéto výpravy u nás dejú, je to niečo nové svieže a mení to svet okolo nás k lepšiemu."

LUCIA VÉRFFY

Zakladateľka

Lesný Klub WALDKIND

Beata Holtánová.jpg

„S Rastom som mala príležitosť - šťastie - spolupracovať. Kurz vedomej tvorivosti bol prirodzený krok, kedy som sa chcela ďalej od neho učiť - inšpirovať.

 

1. Neviem si predstaviť, kto, ak nie Rasťo, má väčšiu kompetenciu, princípy vedomej tvorivosti v nás otvárať. Mnoho rokov ich na najnáročnejších biznisových zadaniach overoval! Jeho úspešné výsledky a súčasne osobnosť (!) hovoria za všetko. 

 

2. Človeka jednoduchosť tých princípov prekvapí. Máme ich v sebe bez ohľadu na pracovné zameranie, avšak sú pod nánosmi rôznych stereotypov ukryté. Cestu k nim si musíme odmakať sami, je však dobré, ak nás ňou niekto skúsený prevedie.

 

3. Za posledné obdobie som si vyskúšala obe polohy vedomej tvorivosti - tú radostnú, dokonca az extatickú, ktorú zažijete, keď sa dostanete do ozajstného flow, avšak prišli aj "skúšky". Prístupy, ktoré pre nás Rasťo otvára, boli v celom svojom rozsahu overované. Konštatujem, že fungujú! Navyše, naše prežívanie všetkých oblastí života, nielen tú pracovnú, výrazne ďalej posúvajú!

 

Veľká vďaka, Rasťo, bol to zážitok a teraz je to radosť!"

BEATA HOLTANOVÁ

Bývalá marketingová riaditeľka BIODERMA CZ & SK, dnes kreatívna duša a spolumajiteľka NEBO NAD ŠTIAVNICOU

Peter Izo_BW mini.jpg

„Odporúčal by som

to zažiť každému.

Pre mňa to bolo úžasné stretnutie z viacerých dôvodov. Bolo mi potešením stretnúť sa po rokoch s Rasťom Michalikom, ktorý ma toho kedysi veľa naučil a nechať si ukázať cestu, na ktorej som sa opäť veľa naučil. Myslím si, že každý, kto sa pre toto dobrodružstvo rozhodne, tam pre seba nájde to podstatné a dôležité, čo možno ani nečakal. No o to dôležitejšie to môže byť.”

PETER IŽO

Držiteľ ceny Filip za výnimočný osobný prínos no slovenskej kreativity

Creative Director

MADE BY VACULIK

Liana Weiss square.jpg

„TVORSI je portál nespútanej kreativity, ktorá ma na krídlach predstavivosti vzala do Neba (nad Štiavnicou), aby som mohla pristáť na zemi a vnímať krásu bytia, ktoré si sama vedome vytváram. 

 

Myslela som si, že je kreativita mojou prvou prirodzenosťou. Je s ňou spojený nielen môj bytostný, ale aj profesionálny život. Prvá hodina na výprave TVORSI mi však ukázala, ako veľmi som moju schopnosť tvoriť si život podľa predstáv rokmi okresala. 

 

Rasťo je skutočný mág, ktorý svojou nespútanou predstavivosťou a nákazlivou srdečnosťou vytvoril realitu nekonečných možností, v ktorej sme mohli byť tým, kým si sami byť dovolíme. Čo sa na  dobrodružnej výprave TVORSI dialo, sa nedá opísať slovami — to musíte zažiť!.

 

Vďaka TVORSI som pristála nohami vzletne na zemi, a začala zhmotňovať moje sny do vytúženej reality.

Rasťo, ďakujem ti ♡"

Petra Benčeková square.jpg

Od tejto výpravy som neočakávala vedome nič a predsa podvedome tak veľa.

Asi prvýkrát v živote mám pocit, že som bez strachov a obáv byť sama sebou a otvoriť sa novému. Cítim sa ako  🐙, ktorá objavila podstatu svojich chápadielok a môže ich použiť na otvorenie každého pokladu v mori nekonečných možností. Dopriala by som toto dobrodružstvo každému! 

 

Vďaka Ti Rasťo, si ten naj životný coach akého som stretla a tiež za tvoju štedrosť, dobré a otvorené srdce bez ktorého, by som to nemohla zažiť.”

PETRA BENČEKOVÁ

Sociálny pedagóg

Základná škola Fándlyho 11, Pezinok

katka skyba stvorec.jpg

„Posilňujúci zážitok za hranicami bežných dní.

Všetci máme svoje starosti, povinnosti, neistoty. TVORSI dáva jednoduchý návod, ako s nimi pracovať, roztápať ich a využiť vo vlastný prospech. 

Krásne prostredie a skvelá kuchyňa v Nebo nad Štiavnicou je absolútnou čerešničkou na torte.

Poďte do toho aj vy!”

PharmDr. KATARÍNA SKYBOVÁ

Inštitút redukcie a prevencie nadváhy KOMPLIMENT®

Jana Kollarikova square.png

„Krásne, plné, radostné

a rešpektujúce.

Na tejto výprave sa nič netlačí, iba pozýva, skrze osobnú zvedavosť a inšpiráciu. A zasahuje celé spektrum vnímania: od rozumového porozumenia, kde sú potrebné informácie, logické súvislosti a postupnosť, až po oblast emocionálneho a fyzického uvolnenia, bez ktorého tažko precítiť srdce - priestor tak potrebný pre rozvoj kreativity. Pocity ako radosť, vášeň, vzrušenie a túžba, to všetko môže účastník zažiť, pokial sa sám rozhodne a dovolí si otvorit sa Rasťovym "pozvánkam”, na ktoré plynulo a nenásilne postupne zameriava naše vnímanie.

 

Odporúčam všetkým, no najmä tým, ktorí neuverili, že “to nie je možné".

 

ĎAKUJEM za príležitosť si to zažiť.”

JANA KOLLÁRIKOVÁ

Učiteľka v materskej škôlke

Domškôločka AKO DOMA

Juraj Šimkovič.jpg

„Dokonalý darček.

 

U nás v škole sa dobre poznáme a tak kolegyne vedeli, čo by som mal zažiť ako narodeninový darček. 

 

Čas strávený s Rasťom a ostatnými účastníkmi "zájazdu" bol tým pravým orechovým, pohodou ale aj výstupom zo zóny komfortu. 

 

Po návrate som sa už na konflikty v triede pozeral inak. Cítili to aj samotné deti, s ktorými sme sa vždy spoločne pozreli čo máme nevyriešené a hľadali tie najkreativnejšie riešenia. Pobyt mi dal aj nápad a tak môžu prví rodičia testovať novú knihu, ktorá má podporiť budovanie vzťahov s priateľmi a rodičmi. 

 

Vďaka tomuto času sa dokážem opäť viac učiť od svojich kámošov (žiakov) a cítiť sa v práci fantasticky.

Odporúčam každému, kto pracuje s ľuďmi, aby sa vybral na toto nezabudnuteľné dobrodružstvo.”

JURI ŠIMKOVIČ

Vychovávateľ a IT koordinátor

SZŠ FELIX TRNAVA

Rasto Jamrich.jpeg

„Rasťo a kreativita sú siamské dvojčatá.

 

Pochopil to veľmi skoro a vďaka tomu bol v kariére veľmi úspešný. Dalo sa pokračovať ďalej, dostávať nové ceny, zarábať viac peňazí. Rozhodol sa inak, umožniť nám ostatným objaviť našu kreativitu a rozšíriť tak naše možnosti v každej oblasti života. Je to úžasná cesta k sebe, v našich zemepisných šírkach nepoznaná, na ktorú nie je nikdy neskoro.”

RASTISLAV JAMRICH

Podpredseda predstavenstva

EUSTREAM

bottom of page