top of page
noma dahu 13a mini saturation.png

Prebuď svoju

superschopnosť

 Schopnosť č. 1  podľa LinkedIn-u, Einsteina aj Platóna, ktorá nám umožňuje meniť život podľa svojich predstáv.

TVORSI
upcycle yourself.png
03 ilustracia mini.jpg

 • uľahčiť si kreativitou život aj prácu

 • dosahovať viac s menším úsilím

 • predísť, či dostať sa z vyhorenia

 • naučiť sa odhalovať a využívať príležitosti

 • meniť svoje sny na realitu, problémy na riešenia, trápenie na radosť

 • posilniť dôveru v seba a svoje schopnosti

 • nájsť zmysel a radosť v tom, čo robíme

 • zmeniť život, podľa svojich predstáv

Výprava až k samotnému prameňu kreativity, vhodná 

 pre každého  kto túži:

4 - dňové

dobrodružstvo vedomej kreativity

TVORSI

RIEŠENIE

project n.png

Výprava vhodná  pre firmy  hľadajúce ideálne riešenie konkrétneho problému:

 

 • vylepšiť, alebo vytvoriť nový produkt

 • vytvoriť dlhodobý zámer spoločnosti

 • naučiť sa tvoriť najlepšie možné idei
  za najkratší možný čas

 • prestať trendy sledovať - začať ich tvoriť

 • integrovať kreativitu do firemného DNA a umožniť svojim ľuďom plne využiť ich potenciál

 • podporiť svoju tvorivú sebestačnosť a životaschopnosť podľa princípu Full Circle

title_black_NEW finito mini.png

Prečo ju potrebujeme úplne všetci práve teraz 

viac, ako kedykoľvek

v minulosti

o mne W.png

Každý ju má.

Ale málokto vie, ako ju

v sebe prebudiť, vedome rozvíjať a efektívne využívať. Rád vás to kúzlo naučím.

REFERENCIE

osobné skúsenosti:

Dasa bbww.jpg

„S Rasťovou podporou objavíte vlastný kreatívny potenciál, o ktorom ste ani len netušili.

Dáša

Na stretnutie s Rasťom určite nezabudnete. Je to renesančný človek s nekonečnou fantáziou, veľkým srdcom a schopnosťou meniť idei na niečo veľmi konkrétne. Rasťo vás vždy prekvapí nekonvenčným nazeraním na svet. Mala som šťastie s ním spolupracovať viac ako desať rokov na reklamných kampaniach, z ktorých mnohé patria k tomu najlepšiemu, čo za posledných 25 rokov na Slovensku vzniklo. Kreativita s Rasťom je dobrodružstvo, ktoré rozhodne stojí za to. Svoju tvorivosť dokážete rozvíjať a pod Rasťovým vedením vás to bude aj baviť!

Keby som dávala podpis, tak by som dala Dáša Juríková, žiačka Rasťa Michalika.

Rastík, ďakujem za všetko.

DÁŠA JURÍKOVÁ

Marketérka roku 2019

Riaditeľka odboru stratégie a rozvoja značky

SLOVENSKÁ SPORITEĽŇA, a.s.

Dave4.jpg

Kreativita =

Dave

zvedavosť + nadšenie + vynaliezavosť + vášeň + oddanosť + nebojácnosť = Rasťo Michalik 

 

Aké potešenie, že som s ním mohol spolupracovať a zostať jeho priateľom.

DAVE WYLIE

Former Vice President & Creative Director

MACLAREN MCCANN

Vancouver, Kanada

Jason-Romeyko-1 copy2.jpg

Jason

„Rasťo ideami žije a dýcha.

Vidíte ich žiariť spoza jeho očí a formovať sa v jeho úsmeve. 

 

Úžasné nápady sú však len jednou časťou tvorivosti, trikom je ich uskutočnenie. A Rasťo presne vie, ako ich vziať z hlavy a priviesť na svet krásne a zdravé.

 

Či už je to jeho dizajn v Národnej galérii, alebo svetom oceňované reklamy, či rybky, ktoré so svojimi deťmi tvorí z dreva vyplaveného Dunajom, Rasťo je skutočným tvorcom.”

JASON ROMEYKO

Worldwide Executive Creative Director

SERVICE PLAN GROUP, House of Communication

Mníchov, Nemecko

MonikaX.jpg

„Rasťo dodá odvahu nie len objaviť, ale aj žiť naše poslanie, pre ktoré sme sa narodili.

Monika

V každom z nás je poklad. Náš najlepší učiteľ a priateľ je ten, kto z nás vydoluje ten hlboko ukrytý diamant. Pomôže udržať náš vnútorný oheň, aby sme mohli uveriť v náš sen. Dáva inšpiráciu, kde my sami nevidíme riešenie. Nekritizuje, ale vypočuje a podporuje.

 

Pre mňa každé stretnutie s ním znamená jedno veľké dobrodružstvo, ktoré ma originálnym spôsobom posúva ďalej. Vyburcuje ma tvoriť, pracovať s veľkým nadšením a veriť vo svoje hodnoty. A to všetko v hlbokej dôvere, ktorá je tak cenná.

 

Týmto človekom je pre mňa Rasťo Michalik. VEĽKÉ ĎAKUJEM, ZA TO ŽE SI.”

MONIKA KASSAYIOVÁ

Zakladateľka Mind & Oudoor Centra

SHAMBHALA v Slovenskom Krase

planeta black 2.jpg

 Kreativita = životaschopnosť 

 Jednoduchý princíp 

 udržateľnosti spájajúci 

 prosperitu s ohľaduplnosťou. 

Akákoľvek sebestačnosť, či už energetická, ekonomická, potravinová, alebo zdravotná,... začína vždy tvorivou sebestačnosťou. Pokým nie sme schopní nájsť sami riešenia svojich problémov, sme závislí na pomoci zvonka, čím zväčšujeme svoj dlh a obmedzujeme svoje možnosti aj výhliadky. To platí na individuálnej aj kolektívnej úrovni. 

Full Circle°

 Full Circle°  je prirodzenosť.

Full Circle je prirodzený princíp fungujúci v prírode, ktorý umožňuje rast všetkých jej súčastí v prosperujúcom celku. Je aplikovateľný na všetky naše spoločenstvá - od rodín, cez firmy, školy, komunity, štáty až po vzťah nás ľudí, k všetkému okolo nás. Rovnako, ako je všetko v prírode navzájom prepojené, aj my vytvárame svojou interakciou sieť vzťahov, ktorá nás všetkých prepája. Každý sme iný a jedinečný, s odlišným pohľadom na svet, s inými schopnosťami, aby sme sa navzájom dopĺňali, podporovali a inšpirovali.

 Full Circle°  je spolupráca.

Súčasný svet je len odrazom toho, ako sa k sebe navzájom správame my. Vo všetkých našich vzťahoch, osobných, pracovných, obchodných, či medzištátnych... mrháme množstvom energie na potlačenie energie druhých, na ich porazenie, či prekonanie. Iných tak brzdíme a sami sa nikam neposúvame. Stačí si to obrovské plytvanie uvedomiť a miesto vzájomného vyčerpávania, si začať navzájom prospievať. Miesto rozdelovania sa spájať. Miesto ničenia začať tvoriť. 

 Full Circle°  je celistvosť.

Len ak naše bunky navzájom spolupracujú a podporujú sa, dokážeme v zdraví prosperovať aj my. Keď si začneme namýšlať, že sme dôležitejší ako "ostatní", sme ako bunka, ktorá začne žiť na úkor druhých a rastie z toho, že ostatným silu berie - rakovina. Bez "ostatných" neprežijeme ani my a skutočne šťastní nemôžeme byť na úkor šťastia niekoho iného. Oslabením kohokoľvek strácame všetci. 

 Full Circle°  je prosperita.

Bez tvorivosti nie sme schopní nájsť skutočné riešenia svojich problémov, len potláčame ich akútne prejavy. Tým im umožňujeme ďalej rásť a svojou neschopnosťou vyčerpávame seba aj svoje okolie. Práve naša tvorivosť nám umožňuje nie len nájsť skutočné riešenie každého problému, ale problémom dokonca predchádzať. S tvorivosťou sme totiž vnímavejší k príležitostiam aj odvážnejší k ich využívaniu. S ňou už nie sme slabí a odkázaní na pomoc zvonka. S kreativitou sme životaschopní, ohľaduplní a prospešní sebe aj svojmu okoliu. Pretože až keď sme schopní pomôcť sebe, dokážeme pomáhať aj iným. S tvorivosťou rastieme prirodzene a umožňujeme rásť aj všetkému okolo nás.

 Full Circle°  je uvedomenie,

„Nikdy nezmeníte veci bojom proti existujúcej realite. Ak chcete niečo zmeniť, vytvorte nový model, ktorý urobí z existujúceho modelu zastaraný.“

R. Buckminster Fuller

americký architekt, vynálezca a vizionár

svetový prezident Mensa International od 1974-1983

1895 - 1983

že súčasný svet je len výsledkom toho, čo sme z neho vytvorili. Ak nie je zrovna podľa našich predstáv, zmeniť ho dokážeme až keď si uvedomíme, že sme to my, kto ho tvorí. Kým nepoužívame svoju tvorivosť, naše možnosti sú limitované a nezostáva nám nič iné, ako svoju potrebu rásť uspokojovať na úkor druhých. S tvorivosťou sú naše možnosti neobmedzené, s ňou podporujeme svoj rast zvnútra a pre druhých nie sme ohrozením, ale oporou. 

Preto som sa rozhodol učiť kreativite všetkých, čo túžia svoju schopnosť plniť si sny získať naspäť. Každý máme v sebe tento potenciál. Aby sme ho dokázali využiť, stačí ním prestať plytvať a začať ho vedome podporovať. Čím viac nás dokáže žiť podľa svojich predstáv, tým dokonalejším kruhom to tu bude.

Full Circle°

ponuka pre firmy:

10 zamestnancov

+ 2 učitelia zdarma

 Miesto zľiav poskytujeme firmám možnosť priamo sa podielať na zmene nášho sveta k dokonalejšiemu Full Circle Tu sa môžete dočítať, ako zásadne nám nedostatok kreativity všetkým ovplyvňuje život, a aj to, že o ňu prichádzame už ako deti, zastaraným systémom vzdelávania.

 

 Každá firma, ktorá zaplatí 10-tim svojim zamestnancom výpravu TVORSI ŽIVOT, si môže vybrať akúkoľvek základnú alebo materskú školu a pozvať z nej dvoch učiteľov, ktorí túto výpravu absolvujú bezplatne spolu s firmou.  Jediné čo si musia zabezpečiť je doprava. Princípy tvorivosti, ktoré si na výprave osvojíte, ovplyvnia nielen váš život, ale aj váš prístup k práci. Čo umožní pedagógom absolvujúcim výpravu, podporovať a rozvíjať kreativitu aj v našich deťoch. Samozrejme môže vaša firma zo svojich 10 miest poskytnúť pre učiteľov ďalšie miesta. Ak by ste ponúkli napríklad dve, tak by šli 4 učitelia a 8 vaši zamestnanci.

 Takéto premiešanie sa dvoch rôznych svetov prospieva úplne všetkým zúčastneným, pretože umožní každému účastníkovi získať iný pohľad na svet, než na aký je denne zvyknutý.  Vďaka tejto obojstrannej ochote vrátime do našej spoločnosti aj niečo viac ako len DPH a naplníme tým filozofiu Full Circle - ideálneho kruhu, v ktorom všetci zúčastnení rastú a navzájom si prospievajú. 

Ak ste učiteľ/ka základnej, alebo materskej školy a máte záujem o absolvovanie výpravy TVORSI ŽIVOT a umožniť tak sebe aj svojim žiakom rozvíjať svoju tvorivosť, napíšte nám prosím na info@tvorsi.com. Hneď ako budeme mať voľné miesto, sa Vám radi ozveme.

Full Circle
Kontakt
 • Facebook - Black Circle
 • Instagram - Black Circle

Kontakt

Ak by ste sa radi dozvedeli o TVORSI výpravách viac, neváhajte mi napísať. Zvedavosť je neodmysliteľnou súčasťou tvorivosti a ja Vám rád zodpoviem otázky, na ktoré poznám odpoveď. Ak by ste sa len radi dozvedeli o tvorivosti viac z môjho blogu, stačí ak mi na seba necháte email. Rád Vám dám vedieť, keď sem dám nový príspevok. Ďakujem a prajem Vám všetko, čo si sami prajete.

Rasťo Michalik

rasto@tvorsi.com

TVORSI, s.r.o.

IČO: 46 034 111

DIČ: 2023210794 

DIČ DPH: SK 2023210794

swift: TATRSKBX

IBAN: SK38 1100 0000 0029 2985 2228

číslo účtu: 2929852228/1100

bottom of page