top of page

TVORSI

RIEŠENIE

4 - dňové

dobrodružstvo

vedomej tvorivosti

Kto nepozná nástrahy cesty k ideálnemu riešeniu, ľahko sa uspokojí s priemerom, aj keď šiel pôvodne hľadať výnimočnosť.  Rád vás týmto dobrodružstvom prevediem. 

Takmer 30 rokov som viedol tímy kreatívcov, úspešne hľadajúce komunikačné riešenia pre tých najnáročnejších klientov: TATRABANKA, TELEKOM, KOOPERATIVA, ČSOB, PILSNER URQUELL... Priemer mi nikdy nestačil. Verím, že na každý problém existuje ideálne riešenie a je v našich silách ho nájsť. 

 

Nedokázali by sme byť celé tie roky špičkou vo svojom odbore, keby som sa na našich výpravách za najlepšími možnými riešeniami spoliehal na náhodu. Spočiatku ma viedla intuícia, ale časom som zistil, že nech je problém akýkoľvek, k jeho riešeniu nás privedie vždy tá istá mentálna cesta. Kto ju nepozná, ľahko sa stratí. V zúfalstve mu potom stačí aj priemer, aj keď šiel pôvodne hľadať výnimočnosť.

 

Ak však viete, čo na túto cestu potrebujete, dôverne poznáte jej slepé uličky, aj pasce... viete aké stopy sledovať, ako získať nadhľad, kedy pozorne načúvať a kedy sa nekompromisne presekávať... tak sa nestratíte a nakoniec nájdete oveľa viac ako ste hľadali! Prešiel som tou cestou tisíckrát. Previedol som po nej mnoho kolegov. Umožnila nám nájsť tisíce úspešných riešení a desiatkam prvolezcov pomohla vyrásť na kreatívnych lídrov. 

Pochopil som však, že kým touto objavnou cestou k riešeniu prechádzam za klienta, on sa nič nenaučí. Vlastne mu tým ani nepomáham, ale naopak umožňujem, aby sa do problémov dostal znova a znova potreboval pomoc zvonka. Preto som sa rozhodol využiť moje skúsenosti z týchto výprav zmysluplnejšie. Začal som sprevádzať klientov, ktorí sú dosť odvážni vydať sa cestu za skutočným riešením svojich problémov, aby mohli na vlastnej koži zažiť toto najúžasnejšie dobrodružstvo v histórii ľudstva. Naša kreativita je totiž dobrodružstvom evolúcie. To ona nám umožňuje zdokonalovať sa a uskutočňovať aj to, čo bolo pre nás ešte včera nepredstaviteľné. Keď netvoríme stagnujeme a trápime sa. Ked tvoríme rastieme a zdokonalujeme sa. Vtedy dokážeme skutočne prosperovať my, naše firmy, aj celá naša spoločnosť.

 

Prineste si svoj problém a rád vás výpravou k jeho ideálnemu riešeniu prevediem. S úľavou si odnesiete nie len riešenie, ale aj poznanie, vďaka ktorému sa nabudúce vynájdete už sami.

RastoMichalik photo tvor.jpg

Rasťo Michalik

Tvorca a sprievodca kreatívnymi výpravami TVORSI

Víťaz 180-tich cien z najprestížnejších svetových festivalov kreativity a efektivity od New Yorku po Tokyo.

project n.png

Výprava vhodná  pre firmy  hľadajúce ideálne riešenie konkrétneho problému:

 • vylepšiť, alebo vytvoriť nový produkt

 • vytvoriť dlhodobý zámer spoločnosti

 • ziskať potrebný nadhľad

 • naučiť sa tvoriť najlepšie možné idei
  za najkratší možný čas

 • dosiahnuť maximum s minimom úsilia

 • prestať trendy sledovať - začať ich tvoriť

 • integrovať kreativitu do firemného DNA a podporiť tak prirodzený rast firmy z vnútra

 • umožniť svojim zamestnancom plne využiť svoj potenciál

 • podporiť svoju tvorivú sebestačnosť a životaschopnosť podľa princípu Full Circle

4 - dňové

dobrodružstvo vedomej kreativity

TVORSI

RIEŠENIE

Available in English

Cena: lektorné 6.000 Eur DPH + ostatné náklady spojené s prenájmom priestorov, doprava, ubytovanie a stravovanie pre celú výpravu, včetne lektora. Na požiadanie dokážeme všetko zabezpečiť.

Miesto: Podľa dohody. V každom prípade odľahlé miesto v prírode, v ktorom budeme mať dostatok priestoru a kľudu na sústredenie. 

Čas: 4 dni v termíne podľa dohody.

Viac info: info@tvorsi.com

Prečo 4 dni? 

4 dni aj s cestou tam a späť sú ideálne, lebo nám poskytnú dostatočne dlhý čas na hlboký ponor a následné získanie odstupu. Zároveň je to však málo času na to, aby sme stratili fokus a začali jednoduchosť ideálneho riešenia zbytočne komplikovať. 

Treba talent? 

Všetko potrebné máme všetci v sebe. 

Kto by mal prísť? 

Ten, koho problém riešime. Prejsť túto cestu za niekoho iného nemá zmysel. 

Ako je to náročné?  

Výprava k ideálnemu riešeniu vášho problému je len tak náročná, aký odpor jej sami kladieme. Tou jedinou prekážkou na tejto ceste sme si totiž sami.

title_black_NEW copy copy mini.png

Prečo ju potrebujeme úplne všetci práve teraz 

viac, ako kedykoľvek

v minulosti

o mne W.png

Každý ju má.

Ale málokto vie, ako ju

v sebe prebudiť, vedome rozvíjať a efektívne využívať. Rád vás to kúzlo naučím.

Full Circle v Rieseni
planeta black 2.jpg

 Kreativita = životaschopnosť 

 Jednoduchý princíp 

 udržateľnosti spájajúci 

 prosperitu s ohľaduplnosťou. 

Akákoľvek sebestačnosť, či už energetická, ekonomická, potravinová, alebo zdravotná,... začína vždy tvorivou sebestačnosťou. Pokým nie sme schopní nájsť sami riešenia svojich problémov, sme závislí na pomoci zvonka, čím zväčšujeme svoj dlh a obmedzujeme svoje možnosti aj výhliadky. To platí na individuálnej aj kolektívnej úrovni. 

Full Circle°

 Full Circle°  je prirodzenosť.

Full Circle je prirodzený princíp fungujúci v prírode, ktorý umožňuje rast všetkých jej súčastí v prosperujúcom celku. Je aplikovateľný na všetky naše spoločenstvá - od rodín, cez firmy, školy, komunity, štáty až po vzťah nás ľudí, k všetkému okolo nás. Rovnako, ako je všetko v prírode navzájom prepojené, aj my vytvárame svojou interakciou sieť vzťahov, ktorá nás všetkých prepája. Každý sme iný a jedinečný, s odlišným pohľadom na svet, s inými schopnosťami, aby sme sa navzájom dopĺňali, podporovali a inšpirovali.

 Full Circle°  je spolupráca.

Súčasný svet je len odrazom toho, ako sa k sebe navzájom správame my. Vo všetkých našich vzťahoch, osobných, pracovných, obchodných, či medzištátnych... mrháme množstvom energie na potlačenie energie druhých, na ich porazenie, či prekonanie. Iných tak brzdíme a sami sa nikam neposúvame. Stačí si to obrovské plytvanie uvedomiť a miesto vzájomného vyčerpávania, si začať navzájom prospievať. Miesto rozdelovania sa spájať. Miesto ničenia začať tvoriť. 

 Full Circle°  je celistvosť.

Len ak naše bunky navzájom spolupracujú a podporujú sa, dokážeme v zdraví prosperovať aj my. Keď si začneme namýšlať, že sme dôležitejší ako "ostatní", sme ako bunka, ktorá začne žiť na úkor druhých a rastie z toho, že ostatným silu berie - rakovina. Bez "ostatných" neprežijeme ani my a skutočne šťastní nemôžeme byť na úkor šťastia niekoho iného. Oslabením kohokoľvek strácame všetci. 

 Full Circle°  je prosperita.

Bez tvorivosti nie sme schopní nájsť skutočné riešenia svojich problémov, len potláčame ich akútne prejavy. Tým im umožňujeme ďalej rásť a svojou neschopnosťou vyčerpávame seba aj svoje okolie. Práve naša tvorivosť nám umožňuje nie len nájsť skutočné riešenie každého problému, ale problémom dokonca predchádzať. S tvorivosťou sme totiž vnímavejší k príležitostiam aj odvážnejší k ich využívaniu. S ňou už nie sme slabí a odkázaní na pomoc zvonka. S kreativitou sme životaschopní, ohľaduplní a prospešní sebe aj svojmu okoliu. Pretože až keď sme schopní pomôcť sebe, dokážeme pomáhať aj iným. S tvorivosťou rastieme prirodzene a umožňujeme rásť aj všetkému okolo nás.

 Full Circle°  je uvedomenie,

„Nikdy nezmeníte veci bojom proti existujúcej realite. Ak chcete niečo zmeniť, vytvorte nový model, ktorý urobí z existujúceho modelu zastaraný.“

R. Buckminster Fuller

americký architekt, vynálezca a vizionár

svetový prezident Mensa International od 1974-1983

1895 - 1983

že súčasný svet je len výsledkom toho, čo sme z neho vytvorili. Ak nie je zrovna podľa našich predstáv, zmeniť ho dokážeme až keď si uvedomíme, že sme to my, kto ho tvorí. Kým nepoužívame svoju tvorivosť, naše možnosti sú limitované a nezostáva nám nič iné, ako svoju potrebu rásť uspokojovať na úkor druhých. S tvorivosťou sú naše možnosti neobmedzené, s ňou podporujeme svoj rast zvnútra a pre druhých nie sme ohrozením, ale oporou. 

Preto som sa rozhodol učiť kreativite všetkých, čo túžia svoju schopnosť plniť si sny získať naspäť. Každý máme v sebe tento potenciál. Aby sme ho dokázali využiť, stačí ním prestať plytvať a začať ho vedome podporovať. Čím viac nás dokáže žiť podľa svojich predstáv, tým dokonalejším kruhom to tu bude.

Full Circle°

ponuka pre firmy:

10 zamestnancov

+ 2 učitelia zdarma

 Miesto zľiav poskytujeme firmám možnosť priamo sa podielať na zmene nášho sveta k dokonalejšiemu Full Circle Tu sa môžete dočítať, ako zásadne nám nedostatok kreativity všetkým ovplyvňuje život, a aj to, že o ňu prichádzame už ako deti, zastaraným systémom vzdelávania.

 

 Každá firma, ktorá zaplatí 10-tim svojim zamestnancom výpravu TVORSI ŽIVOT, si môže vybrať akúkoľvek základnú školu a pozvať z nej dvoch učiteľov, ktorí túto výpravu absolvujú bezplatne spolu s firmou.  Jediné čo si musia zabezpečiť je doprava. Princípy tvorivosti, ktoré si na výprave osvojíte, ovplyvnia nielen váš život, ale aj váš prístup k práci. Čo umožní pedagógom absolvujúcim výpravu, podporovať a rozvíjať kreativitu aj v našich deťoch. Samozrejme môže vaša firma zo svojich 10 miest poskytnúť pre učiteľov ďalšie miesta. Ak by ste ponúkli napríklad dve, tak by šli 4 učitelia a 8 vaši zamestnanci.

 Takéto premiešanie sa dvoch rôznych svetov prospieva úplne všetkým zúčastneným, pretože umožní každému účastníkovi získať iný pohľad na svet, než na aký je denne zvyknutý.  Vďaka tejto obojstrannej ochote vrátime do našej spoločnosti aj niečo viac ako len DPH a naplníme tým filozofiu Full Circle - ideálneho kruhu, v ktorom všetci zúčastnení rastú a navzájom si prospievajú. 

Ak ste učiteľ a máte záujem o absolvovanie výpravy TVORSI ŽIVOT a umožniť tak sebe aj svojim žiakom rozvíjať svoju tvorivosť, napíšte nám prosím na info@tvorsi.com. Hneď ako budeme mať voľné miesto, sa Vám radi ozveme.

bottom of page